BAŞYAYLA

Başyayla’da Yetenek Sizsiniz Yarışması

basyaylada-yetenek-sizsiniz-yarismasi Katılanların ağzı açık izlediği program sonunda 1.Aslı ÇELİK(Öğretmenlerin taklidini yaptı),2.Melek UYSAL,Elif Şükran DİKİCİ ve Bilge DURAN(Tiyatro yazıp oynadılar),3.Süleyman DÜNDAR(Stendap Şov)

BTK üyeliklerine atamalar yapıldı

btk-uyeliklerine-atamalar-yapildi BTK'da boş bulunan üyeliklere atamalar yapıldı.

BTK ve Şehircilik Bakanlığı'na ait atama kararları

btk-ve-sehircilik-bakanligina-ait-atama-kararlari 17 Ocak 2015 CUMARTESİResmi GazeteSayı : 29239

Başyayla 4.Olağan Kadın Kolları Seçimi

basyayla-4olagan-kadin-kollari-secimi Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan kongresi yapıldı.Başyayla Ak parti Teşkilat Başkanı Ahmet İpek ,Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Emine Şimşek ve Karaman Kadın kolları

Kırpınar Çiftinin Acı Günü...

kirpinar-ciftinin-aci-gunu İlçemize bağlı Başköy mahellesi sakinlerinden Devrim ve Didar KIRPINAR çiftinin 5 aylık bebeği Eylül Duru Kırpınar hayatını kaybetti.

Erdoğan'a Başyayla'dan Şiir

erdogana-basyayladan-siir Başyayla'mızın ünlü şairi Tahir KAHRAMAN Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beye Çok güzel bir şiir yazdı. Mutlaka okuyun ve izleyin(Ümüt İbrahim ÖZTÜRK'ün haberi)

Kar Yağışına Çiftçiden Çok Öğrenciler Sevindi

kar-yagisina-ciftciden-cok-ogrenciler-sevindi Saklı Cennet Başyayla’mızda kar yağışına çiftçilerden çok öğrenciler sevindi.

Mevlid Kandili Programı Gerçekleştirildi

mevlid-kandili-programi-gerceklestirildi Mevlid Kandili, İslam dünyasında olduğu gibi ilçemiz Kirazlıyayla Camiinde yapılan programla kutlandı.

“Başyayla Mevlid Kandili Programına Davet”

basyayla-mevlid-kandili-programina-davet Kirazlıyayla Camiinde Mevlid Kandili Programına düzenlenecektir.

Başyayla’da Kış Eğlenceleri Başladı

basyaylada-kis-eglenceleri-basladi Havaların soğumasıyla beraber Başyayla’mızda kışın olmazsa olmazlarından çiğ köfte şenlikleri başladı.

Öğrenciler Kıyasıya Yarıştı

ogrenciler-kiyasiya-yaristi Öğrencilere şiir ezberletmek ve şiiri sevdirmek için her ayın son haftası şiir yarışması yapmayı planladı ve ilk şiir yarışmasını yaptı

Başyayla Haberden Önemli Ziyaret

basyayla-haberden-onemli-ziyaret Başyayla Haber Genel Yayın Yönetmeni ve MEVGED Konya Şube Başkanı Abdullah KOCA Konya MİSİAD Konya Şubesi Başkanı Hüseyin Bademliye ziyarette bulundu.

Dikkat Yılbaşı Kutlamak Haramdır!!!

-dikkat-yilbasi-kutlamak-haramdir Dinimiz İslamiyet Yılbaşı Kutlamayı HARAM Kılmıştır.

AK PARTİ İL BAŞKANI BAŞYAYLA ZİYARETİ

ak-parti-il-baskani-basyayla-ziyareti ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KARAMAN İL BAŞKANI BELEDİYE BAŞKANIMIZI 23 ARALIK 2014 TARİHİNDE MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Başyaylada Güneş Batmıyor Projesi Hayata Geçti

basyaylada-gunes-batmiyor-projesi-hayata-gecti Belediyemiz tarafından İlçemiz Hisarönü Tozan su Kalesinin aydınlatma yenilenebilir projesi yapılmış ve Mevlana Kalkınma Ajansına sunulmuştur. "Başyayla 'da Güneş Batmıyor" projesi MEVKA tarafından

Belediye Başkanımızın Ankara Çıkarması

belediye-baskanimizin-ankara-cikarmasi Belediyemiz tarafından Başyayla İlçemiz için yapılması için yapılan projelerin bir an önce hizmete geçmesi için, Belediye Başkanımız Şerafettin BULGURCU Ankara'ya çıkartma yaptı. Ulaştırma,

Ermenek ve Başyayla'da TOKİ konutları inşaatı

ermenek-ve-basyaylada-toki-konutlari-insaati Karaman'ın Ermenek ve Başyayla ilçelerinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yaptırılan konutların yapımı devam ediyor.

Doçent Cinayetinde Flaş Gelişme!

docent-cinayetinde-flas-gelisme Konya'daHemşehrimiz Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in dekanlık binasındaki odasında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Prof. Dr. Ahmet G. ve sekreter Asuman S. hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul

Seslendim Sesi mi Duyan olmuyor..

seslendim-sesi-mi-duyan-olmuyor ilçemiz Kirazlıyayla Mahallesi Halk şairi Tahir Kahraman'ın Ermenek Maden Kazası 18 madencimizin şehit düşmesi ile ilgili kaleme aldığı işte o şiir.

Şehit madencilerin ailelerine maaş bağlanacak

sehit-madencilerin-ailelerine-maas-baglanacak Bakan İslam: "(Ermenek'teki maden kazası) Bütün şehitlere hem ölüm aylığı hem de ölüm geliri bağlanacak. Bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bağlandı. Madenden son çıkarılanlarınki de

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ