BAŞYAYLA

Maden Faciasından Kurtulan Başyaylalı İşçi O Anı Anlattı

maden-faciasindan-kurtulan-basyaylali-isci-o-ani-anlatti Ermenek’te su baskını sonucu meydana gelen maden kazasında sağ olarak kurtulan hemşehrimiz Yunus Dirican korku dolu o anları anlattı.

Başyayla’mızın Köşe Taşlarından İsmail KARADEMİR Vefat etti.

basyaylamizin-kose-taslarindan-ismail-karademir-vefat-etti İsmail Dayının cenazesi 02.11.2014 tarihinde Başköy Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Başköy Mezarlığında defnedilecek.

Bakan Elvan'ın Acısı Daha Başka!

bakan-elvanin-acisi-daha-baska Ermenek doğumlu olan, ilkokulu da burada okuyan ve maden mühendisi olan Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, hemşehrilerinin acısına ortak oldu.

Eğitim Bursu Başvuru Sonuçları

egitim-bursu-basvuru-sonuclari Başyayla ve Çevresi Yardımlaşma ve Kalkındırma Dayanışma Vakfı Derneği tarafından verilecek olan eğitim burs başvuru sonuçları belli oldu.

Başyayla Kaymakamlığından Eğitim Yardımı

basyayla-kaymakamligindan-egitim-yardimi Başyayla Kaymakamlığı, Başyayla'daki okullarda eğitim gören öğrenciler için eğitim yardımı yaptı.

Başyayla Kaymakamlığı ve Belediye İşbirliği ile Kimsesiz ve Fakirlere Yardımeli

basyayla-kaymakamligi-ve-belediye-isbirligi-ile-kimsesiz-ve-fakirlere-yardimeli Başyayla Kaymakamlığı ve Başyayla Belediyesi kış yaklaşırken fakir ve muhtaç bir aileye yardım eli uzattılar.

Serperde Heyecanlı Karşılama

serperde-heyecanli-karsilama Başyayla’mızın nadide çiçeği olan müftümüz İrfan AÇIK Bey’in Hacdan döneceğini duyan Başyayla halkı

Başyayla’da 2014’ün Son Şırakmanası Söndü

basyaylada-2014un-son-sirakmanasi-sondu Her yıl olduğu gibi bu yılda Başyayla’da pekmez sezonu verimli geçti. Yaklaşık bir aydır devam eden şırakmana etkinlikleri 19-10-2014 Pazar günü sona erdi. En son şırakmanayı bu yıl Abid DOĞANAY

Başyaylamız’ın Manevi Mimarlarından İbrahim Hoca’mız Başyayla’da

basyaylamizin-manevi-mimarlarindan-ibrahim-hocamiz-basyaylada Başyaylamızın medarı iftiharı, hayatını Kur’an eğitimine adamış İbrahim Hocamız sıla-i rahim için Başyayla’mıza geldi. Gittiği her yerde özellikle namazdan bahseden İbrahim Hocamız,kalpten

Başyayla’da Meşhur Olmak İsteyen Gençler

basyaylada-meshur-olmak-isteyen-gencler Başyayla’mız, sonbaharın gelmesiyle beraber gökkuşağı gibi rengârenk oldu. Başyayla’mızın sonbahar manzarasıyla fotoğraf çektirmek isteyen gençler, Başyayla haber kamerasını görünce ‘Ben de

5. Olağan Kongre Süreci Basın Açıklaması

5-olagan-kongre-sureci-basin-aciklamasi AK Parti Siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke

İlçemiz Kaymakamı Görevine Başladı

ilcemiz-kaymakami-gorevine-basladi Köprübaşı Kaymakamı görevinden Başyayla Kaymakamı olarak ilçemize atanan Hamza Özer görevine dün başladı.

Hayırlı Olsun

hayirli-olsun Hemşerimiz Dr.Mustafa DİKİCİ, Ermenek Devlet Hastanesine ataması yapılarak görevine başlamıştır.

Bayram Tebrik mesajları

-bayram-tebrik-mesajlari İl Genel Meclis Üyesi Ömer Dikici , Ali Kızılkan’nin ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet İpek'in Bayram Mesajları.

Bulgurcu'nun Kurban Bayramı Mesajı

bulgurcunun-kurban-bayrami-mesaji Başyayla Belediye Başkanı Şerafettin Bulgurcu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başyayla’mızın Şairlerine Bir Yenisi Daha Eklendi.

Başyaylamızın şairlerine bir yenisi daha eklendi.

Yeni Öğretmenlere Pekmez Köpüğü İkramı Yapıldı

yeni-ogretmenlere-pekmez-kopugu-ikrami-yapildi Başyayla’ya ayak basan yeni öğretmenler pekmez köpüğüyle karşılandı.

Başkandan Memleketine Ziyaret

baskandan-memleketine-ziyaret Hemşerimiz Karaman Belediye Başkanımız İlçemizi Ziyaret Etti.

Başyayla'da Kırmızı Halı Heyecanı

15 Eylül 2014 tarihinde okulun ilk günü Başyayla İmam Hatip Ortaokulunda kırmızı halıdan geçme heyecanı yaşandı. servisten inen öğrenciler kırmızı halıyı görünce şaşırdı ve sonrasında

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ