Biyografi
Bu biyografi 92 kez okundu
Atila Zorlu
Belediye Başkanı
 
 
 
 

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu kimdir? 31 Mart Seçimlerinde Ermenek ilçesinde İYİ Parti'den belediye başkanı seçilen Atila Zorlu'yu tanıyalım...

 

Karaman ili Ermenek İlçesi nüfusuna kayıtlı, 1974 Gelibolu doğumlu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Konya Gazi Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisansını ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Anabilim dalında doktora eğitimini tamamladı. Askerlik görevini 2005 yılında Ardahan’da yerine getirdi.

Atatürkçü Düşünce Topluluğu, TEMA Vakfı, Taşeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Yörük Türkmen Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar aktif yöneticilik görevlerinde bulundu.

Atatürkçülük ve Cumhuriyet Ekonomi Politikaları ile Yakınçağ Siyasi Tarihi üzerine çok sayıda kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldı. 18 yıl Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu.


2014 yılında 27.dönem İYİ Parti 2. sıra milletvekilli adayı oldu. 2019 Yerel Seçimlerde İYİ Parti’den Ermenek Belediye Başkanı adayı oldu. 31 Mart 2019 seçimlerinde geçerli oyların yüzde 55.28'in alan Zorlu, Ermenek Belediye Başkanı seçildi.

Atila Zorlu, evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Atila Zorlu, Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, Atila Zorlu kimdir,
Haber Yazılımı