Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 19:47
 
Yaşam Haberi

Türkiye Zirkonyum Kaplama Uygulaması

Zirkonyum kaplama daha çok gülüş estetiği tedavisinde uygulanan bir kaplama yöntemidir. Çünkü zirkonyum malzeme diş üzerinde daha beyaz ve daha parlak bir görünüme fayda sağlayacaktır. Bu nedenle diş estetiğine önem veren kişiler için ideal bir seçim olma özelliğini taşır. Dolayısı  ile siz de gülüşünüze ve görünüşünüze önem veriyorsanız, mutlaka Zirkonyum Diş Türkiye ile her zaman tedavinizi en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. Zirkonyum doğada bulunan bir malzemedir. İnsan vücudu ile temas ettiğinde diğer malzemeler gibi bir sağlık sorunu ortaya çıkarmaz. Bu nedenle başta hekimlerin ve uzmanların en çok tavsiye ettiği bir kaplama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama İzmir

Zirkonyum kronların on yılı aşkın sürelerle çiğneme fonksiyonunda herhangi bir eksiklik olmaksızın ve estetik doyumun sürekliliği ile diş ve genel ağız sağlığına dikkat etmesi hasta için çok önemlidir. Diş çürüklerinin ağız hijyenini olumsuz etkilemesi durumunda, diş ipi veya ara fırçaların aralıksız kullanılması, düzenli ve doğru fırçalama yapılması ve buna bağlı olarak diş hekiminin temizlik konusundaki tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır. Zirkonyum diş İzmir kliniğimiz ile dilediğiniz zaman iletişime geçerek muayene için randevu alabilir, her türlü zirkonyum diş fiyatları ve tedavi süreci hakkında uzman diş hekimlerimizden bilgi alabilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Zirkonyum Kaplama Yapılır Mı?

Gerek tek diş eksikliklerinde gerekse tüm diş eksikliklerinde implant diş tedavisi en çok yapılan diş tedavi türlerinden biridir. Bunun nedeni ise tam anlamı ile kalıcı çözümler sunmasıdır. Eğer diş ve ağız sağlığınıza önem veriyorsanız, diş eksikliklerinde mutlaka implant Türkiye tedavisinden faydalanmanız önerilir. Bu sayede ağız içi bakımlarınızı ve tedavilerinizi en iyi şekilde tamamlamış olursunuz. Sizler için hizmet verecek olan kliniğin hijyenine ve kullanmış olduğu diş alanındaki teknolojiye de ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi halde implant tedavilerinizde istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Pek çok hastanın merak ettiği soruların başında ise implant tedavisinde zirkonyum kaplama olur mu? Sorusu gelmektedir. İmplant tedavisi çene kemiğinin içine yeni bir diş kökü ekleme işlemidir. Burada diş kökü için kullanılan malzeme saf titanyum karışımı ile hazırlanmış bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Yani diş kökünde zirkonyum malzeme kullanılmaz. Ama implant kökün üzerine yapılacak olan protez diş için zirkonyum kaplama yapılabilir. Kendi diş renginizin tonuna göre zirkonyum diş rengin tercih edebilirsiniz. Bu hali ile oldukça doğal bir diş görünümüne de kavuşacaktır. Dolayısı ile Zirkonyum kaplama diş İzmir tercihlerinizde her zaman başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Dişin Avantajları

İlk olarak ünlü isimlerde gördüğümüz zirkonyum kaplama dişlerin daha estetik ve daha beyaz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Günümüzde artık sadece ünlü isimler değil, artık herkes zirkonyum kaplama yaptırmaktadır. Bu sayede kişiler hem güncel yaşamlarında hem de iş yaşamlarında kendine olan güvenlerini artırabilirler. Zirkonyum kaplama implant dişin üzerine yapılabileceği gibi diş kırılmalarında, diş çürüklerinde, diş yapısı bozukluklarında ve akla gelebilecek her türlü diş sorunlarında yapılabilir. Esnek bir madde olan zirkonyum kolay ve pratik bir şekilde diş yüzeyine yapıştırılır. Zirkonyum kaplamanın avantajları ise;

  • İzmir implant diş tedavilerinde en çok kullanılan kaplama yöntemidir. Bunun nedeni ise implant tedavisinde daha estetik bir görünüm sağlamasıdır.
  • Zirkonyum malzeme sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle çarpmalara karşı bile üstün bir şekilde dişi korur.
  • Esnek bir malzeme olduğu için dişe kolay bir şekilde uygulanabilir.
  • Güneş ışığını yansıttığı için dişlerde üç boyutlu bir beyazlık ve parlaklık kazandırır.
  • Doğal bir malzemedir. Bu nedenle diş etlerine ve diş köklerine kesinlikle zarar vermez.
  • Diş köklerinin en iyi şekilde korunmasına yardımcı olur.
  • Ağız içinde fazlalık gibi değil, doğal bir görünüm sunar.
  • Alerjik ve hassas bünyeye sahip olan kişiler için bile oldukça ideal bir yöntemdir. Bu nedenle herkese rahatlıkla zirkonyum kaplama yapılabilir.
  • Ağız içinde koku yapmaz.
  • Soğuk ve sıcak yiyecek, içecek tüketildiği zaman dişlerde hassasiyet oluşturmaz.

Tüm bu özellikler bir arada düşünüldüğünde zirkonyum diş kaplamanın ne kadar faydalı ve avantajlı olduğunu görebilir ve bu yönde tedavileriniz için tercih edebilirsiniz.

 

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?


Öncelikle işlemlerin lokal anestezi kapsamında gerçekleşmesinden kaynaklı herhangi bir ağrı hissetmeyeceğinizi söylemek gereklidir. Tedavilere yönelik başta randevu sistemlerinden ilerlemeniz ve muayene olmanız isteniyor. İzmir zirkonyum diş uzmanı sayesinde geçerli tüm şikayetler göz önünde bulundurularak uygulamalara yer verilecektir. Genel anlamda kaplama tedavisinin 1 hafta içerisinde tamamlanması esas alınmakta. 
Nitekim burda diş eti durumlarına göre sürelerin değişiklik göstermesi söz konusudur. 
Öyle ki başta diş etlerine yönelik tedavi sürecine gidilir. Bu sürecin akabinde zirkonyum diş tavsiyesi İzmir merkezine gelenlerin kaplamaları yapılacaktır.  

 

İmplanttan Korkmanıza Gerek Yok

 

İmplantın değişik isimleri mevcuttur. Yani bu isimleri duyduğunuz an yabancılayacağınız bir durum yoktur. Diş implantı veya dental implant çok sık duyacağınız isimlerdendir. Bu işlemde vida kökü kullanılmaktadır. Vida kökü hem dişle hem vücutla gayet uyumludur. Genellikle en çok bu detay meraklandırmaktadır kişiyi. Ancak korkulacak ve panik olunacak bir durum yoktur. Kullanılan malzeme tamamiyle insanlara uyumludur, atma veya tepkime söz konusu değildir. Kemiklerin içine yerleştirildiğinden  gayet doğal bir durum oluşmaktadır. Sırıtan veya fazla gelen bir parça yoktur. Bundan olayı da rahatsızlık yaşanmaz. Çekimden sonra implantın hemen uygulanması gerekir. Bunun sebebi çenedeki kemiklerin hızlı erimesidir. Eğer kemik hızlı erirse vida kökünün uygulanacağı alan da ortadan kalkar. Bu da ilave ameliyat demektir ki kişilerin çok da tercih ettiği bir durum değildir. İmplantın zamanlaması bundan dolayı çok önemlidir. İmplanttan sonra yukarda anlatılan problemler son bulmaktadır. Örneğini kişi hemen yemek yemeye ve konuşmaya başlayabilir. Ya da diş eksikliğinden kaynaklı yüzün çökmesi durmaktadır. Bu durum sonucunda yaşlılık görüntüsüne elveda demiş oluyorsunuz. Gönül rahatlığı ile implantı deneyebilir ve bu nimetlerden siz de faydalanabilirsiniz.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı