Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 02:54
 
III. Tarım Orman Şurası grup çalışmaları hız kesmiyor
III. Tarım Orman Şurası’nın tanıtım programının ardından, belirlenen 21 çalışma grubunda 915 adet sektör paydaşının katılımı ile başlayan çalışma belgesi hazırlama mesaisi, hız kesmeden devam ediyor.
Ekonomi Haberi
III. Tarım Orman Şurası grup çalışmaları hız kesmiyor

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından 17 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen III. Tarım Orman Şurası’nın tanıtım programının ardından, belirlenen 21 çalışma grubunda 915 adet sektör paydaşının katılımı ile başlayan çalışma belgesi hazırlama mesaisi, hız kesmeden devam ediyor.

 

Bugüne kadar geçen yaklaşık 2 aylık süreçte çalışma grupları 150’nin üzerinde toplantı gerçekleşti ve çalışma belgeleri hazırlama sürecinde sona yaklaşıldı.

 

1.700 katılımcı sayısına ulaşıldı

Gelinen noktada yürütülen farkındalık faaliyetleri ile kısa zamanda III. Tarım Orman Şurası sektör paydaşlarının dikkatini çekmiş ve şura kapsamında hazırlanacak belgelere katkı sağlamak, görüş bildirmek amacı ile çalışma gruplarına dâhil olma talep ve istekleri her geçen gün artarak çalışma gruplarında yaklaşık 1.700 katılımcı sayısına ulaşıldı.

 

2004 yılında gerçekleştirilen II. Tarım Şurası’nda çalışma belgeleri, 11 adet çalışma grubunda yer alan 139 katılımcı ile hazırlanmışken; 15 yıl aradan sonra yapılacak olan III. Tarım Orman Şurası’nda görüşülecek konuların daha ayrıntılı ele alınabilmesi açısından çalışma grubu sayısı 21’e yükseltildi. Çalışma gruplarında geniş bir yelpazede yer alan sektör paydaşlarının sayısının ise yaklaşık 1700 kişiye ulaştığı görüldü.

 

III. Tarım Orman Şurası’nın 21 çalışma grubu içerisinde; üreticiler, özel sektör temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Öğretim Üyeleri, Uluslararası Kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Tarım Orman Bakanlığı ve diğer Bakanlık çalışanları yer alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3. Tarım Orman Şurası,
Yorumlar
Haber Yazılımı