Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 22:39
 
AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarından 12 Mart mesajı
AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başyayla Haberi
AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarından 12 Mart mesajı

AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları, yayınladıkları mesajda “İstiklal Marşımız, imkânsızlığın iman ile birleştiği bir dönemde birliğimizi ve tek bir bayrak altında yaşamamızı sağlayan kilometre taşıdır” ifadelerine yer verdiler.
 

AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan’ın mesajı şöyle:


“İstiklal Marşımız, milletimizin hürriyetine göz dikenlere karşı dillere destan mücadelenin ölümsüzleştiği eşsiz bir eserdir.  İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Milli Marş olarak kabul edilişinin 98.yıl dönümünü büyük gururla kutluyoruz. Vatan sevgisini, necip milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtan İstiklal Marşımız, imkânsızlığın iman ile birleştiği bir dönemde birliğimizi ve aynı istikamette tek bir bayrak altında yaşamamızı sağlayan önemli bir kilometre taşıdır. Bu marşı yazan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ise kendisini milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış önemli bir şahsiyet idi. Milli şair yüce milletimizin yok olmaya yüz tutan umutlarına dizeleri, mısraları ile hayat vermişti. Kurtuluş Savaşı'yla boyunduruk ve esaret altında asla yaşamayacağını bir kez daha en güçlü şekilde tüm dünyaya gösteren Milletimizin; kahramanlıklar, fedakârlıklar ve şahadetler ile verdiği bu destansı mücadele, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı'ndaki veciz dizelerle ölümsüzleştirilmiştir.

 

Bizler de bu şanlı ecdadın torunları, bu yüce Milletin fertleri olarak cennet Vatanımızın her karış toprağında ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırmaya ve İstiklal Marşımızı dünyanın dört bir tarafında ortak duygu ve coşkularla okumaya son nefesimize kadar devam etme azim ve kararlılığındayız.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. Yıl dönümünü kutluyor; Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklâl ve istikbaline yönelik her türlü tehdide canını siper ederek geçit vermeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’nin, Başyayla, İl, Genel, Meclisi, Üyesi, Adaylarından, 12, Mart, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı