Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 15:00
 
AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan adayı belli oldu
AK Parti’nin Karaman Belediye Başkan adayı Mahmut Sami Şahin oldu.
Karaman Haberi
AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan adayı belli oldu

 

AK Parti İl teşkilatı Cumhurbaşkanının açıklamasını beklemeksizin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla adayın kim olduğunu açıkladı. Duyuruda, ”İl belediye başkan adayımız Mahmut Sami Şahin, Karaman'ımıza hayırlı olsun” denildi.

 

MAHMUT SAMİ ŞAHİN KİMDİR?

Mahmut Sami Şahin, 1971 yılında Karaman'da dünyaya geldi. Karaman İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Şahin, Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi ve aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayarak makine yüksek mühendisi oldu. Bir süre devlet memurluğu görevi yapan Şahin daha sonra özel sektöre geçerek yöneticilik yaptı. 1998 yılında kendi firması olan Simya Hidrolik Otomasyon Ltd. Şirketini kurdu. 2000 yılında Karaman ve Konya'da otogaz dönüşüm ve projelendirmeleri yaptı.

2010 yılında AK Parti Meram İlçe Teşkilatı'nda yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı. 2014 yılında AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi.

2015 yılında kurulan Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark Yönetici A Ş kurucu şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi oldu. TÜBİTAK MAM Robotik Kümelenme Grup üyesi ve KOP bölgesi İNNOPARK KOBİ Mentör Projesi komite üyesidir.

TÜBİTAK ve Konya İnnopark A Ş. de proje değerlendirme panelisti olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında AK Parti Meram İlçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu.

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK Parti Karaman, Mahmut Sami Şahin,
Yorumlar
Haber Yazılımı