Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 13:28
 
Anadolu Yakası İş Güvenliği Firmaları
Anadolu Yakası İş Güvenliği Firmaları
Yaşam Haberi
Anadolu Yakası İş Güvenliği Firmaları

 

Anadolu yakası iş güvenliği firmaları ile şirketinize yakın ikamette bulunan profesyonel bir kuruluştan İSG hizmeti alabilirsiniz. Her yıl görülen meslek hastalıkları ve iş kazaları nedeniyle gerçekleşen kayıpların önüne geçerek hem işçi haklarını korumak hem de iş verimini sağlamak adına iş güvenliği eğitimi alabilirsiniz. Bu eğitim uygulaması işe giriş yapmadan önce, iş yeri değiştirildiğinde, ya da yeni teknoloji kullanımına karar verildiğinde yapılmalıdır. İşin daha sağlıklı şekilde ilerlemesi ve işçi sağlığının korunmasını adına büyük önem teşkil eder.

 

İSG Personellerinin Görevleri Nelerdir?
 

  • İş yerinde alınması gereken öncelikli sağlık tedbirlerinin belirlenmesi
  • Çalışan güvenliğinin sağlanması
  • Risk faktörlerinin belirlenmesi
  • Gerekli ekipmanların sağlanması adına işveren ile görüşme sağlanması
  • Olası durumlarda tedbirli hareket etmek için işyerinde aksiyon ekibi oluşturulması
  • Çalışanları, potansiyel tehlike barındıran iş metotlarından veya materyallerinden korumaya yardımcı olacak önlemler alınması
  • Yangın önleme ekipmanı, güvenlik ekipmanı veya ilk yardım malzemelerinin varlığını sağlamak için belirtilen alanları kontrol etmek.


İstanbul Anadolu Yakası İş Güvenliği Firması Ekşioğlu OSGB


İstanbul çok çeşitli sektörlerin bir arada çalıştığı bir şehirdir. Bu nedenle nüfus yoğunluğu da göz önünde bulundurulduğunda meslek hastalıkları ve iş kazaları daha fazla görülmektedir. İş yerinizi daha verimli bir alana dönüştürmek ve kanunlar gereği işveren olarak sorumluluklarınızın bilincinde hareket etmek için Ekşioğlu Anadolu Yakası OSGB ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman Ekşioğlu ekibi, tüm gereklilikleri yerine getirir.


Sektör bağımsız olmaksızın tüm işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği görevlisi bulunma zorunluluğu vardır. İşletmeler az tehlikeli sınıf ya da çok tehlikeli sınıfta yer almalarına bağlı olmadan zorunlu kılınan iş güvenliği kriterlerini yerine getirmelidir. İş güvenliğinin amacı, yapılan işler sırasında veya işler nedeniyle iş kazası yaşanma ihtimalini en aza indirmek, çalışma ortamı sebebiyle oluşabilecek sağlık sorunlarını önlemek ve meslek hastalığı oluşturabilecek işlerde önlemler almaktır. 

 

Yasa gereği doğru bir iş güvenliğinin sağlanabilmesi için öncelikli olarak risk analizi yapılması gerekir. Tüm bunların hepsi işin ehli uzmanlar tarafından sağlanmalıdır. Anadolu yakasında risk değerlendirme arayışı ve diğer çözümler için Ekşioğlu OSGB firması size en kaliteli hizmeti doğru çözümlerle sunacaktır.

 

İstanbul İş Güvenliği Firmaları; Ekşioğlu OSGB firmasının sunduğu hizmetler ve çalışma örneklerine www.eksiogluosgb.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı