Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 23:40
 
Başyayla'da elektrik kesintisi
Başyayla'da dün gece geç saatlerde kesilen elektrik ilçe halkını mağdur etti.
Başyayla Haberi
Başyayla'da elektrik kesintisi

Başyayla'da dün akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar etkisini artırınca ilçede elektriklerin kesilmesine neden oldu. Gece geç saatlerde kesilen elektrik ilçe halkını mağdur etti. Güne elektriksiz başlayan Başyayla halkının elektrik ihtiyacı bu akşam saat 22.00 sularında giderilebildi.
 

İlçede gün boyu Türk Telekom ve Turkcell GSM şirketlerinde şebeke sorunu yaşanırken bazı kurum ve lojmanlarda elektriğin olmamasına bağlı olarak ısınma sorunu yaşandı. Petrol istasyonunda akaryakıt verilemezken, sosyal aktivitelerde kısıtlamalar oldu.

 

Tepki çekiyor

Başyayla'da özellikle kış aylarında yaşanan kesintiler artık alışılagelse de halkın büyük tepkisini çekiyor. Fatura ödeme noktasında hassasiyetini gösteren ilçe halkı elektrik kesintisi yüzünden günlük yaşamındaki bir çok şeye kısıtlama gelmesinden şikayetçi. Kesintileri şikayet için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezini (CİMER) de arayan var MEDAŞ'ı da. 

 

Halk bölgenin elektrik kesintisinin en aza indirilmesi noktasında hem fikir. Yetkililerin kesintilere karşı tedbirlerini artırmaları ilçe halkının temennisi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başyayla'da, elektrik, kesintisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı