Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 10:35
 
Başyayla'da ilk koronavirüs vakası
Başyayla ilçesinde ilk koronavirüs vakası...
Başyayla Haberi
Başyayla'da ilk koronavirüs vakası

Başyayla'da ilk koronavirüs vakası görüldü. 

İlçedeki ilk Kovid-19 vakasınıa ilişkin test kiti pozitif çıkan iki hasta nedeniyle Kirazlıbahçe Öğrenci Yurdu Lojmanı karantinaya alındı.

 

Başyayla Kaymakamlığından yapılan duyuru şöyle:

Ilçe Hıfzıssıhha Kumlu Kaymakam V. Koray ÇELIK başkanlığında. aşağıda isim ve imzalan ve imzalan bulunan üyelerin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda olağanüstü toplanmıştır. 

Dünya Sağlık örgütü tarafından "Pandemi" ilan edilen Coronavirüs (COVID-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların ilçemiz için bir tehdit unsuru olmasının önlenmesine yönelik olarak 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. Maddelerine istinaden aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun görülmüştür. 

1- İlçemiz Başköy mahallesinde COVID-19 pozitif tanısı koyulan hastaların filyasyon çalışmaları neticesinde bulaşın önlenmesini sağlamak, halk sağlığını korumak ve Coronavinüs (COV1D-19) salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında, 19.04.2020 saat 20.00 itibariyle ikinci bir emre kadar Kirazlıbahçe Öğrenci Yurdu Lojmanının karantinaya alınmasına, giriş çıkışların durdurulmasına, ihtiyaçlarının düzenli takibinin İlçe Emniyet Amirliği ve sağlık kontrollerinin TSM başkanlığınca yapılmasına: 

Oy birliği ile karar verilmiştir.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başyayla'da, ilk, koronavirüs, vakası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başyayla'da ilk koronavirüs vakası
Yorumlar
Haber Yazılımı