Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 01:52
 
Başyayla'da kuvvetli rüzgar etkili oluyor
Bölgemiz genelinde devam eden (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) kuvvetli rüzgar ilçemiz Başyayla'da da etkili oluyor.
Başyayla Haberi
Başyayla'da kuvvetli rüzgar etkili oluyor

Bölgemiz genelinde devam eden (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) kuvvetli rüzgar ilçemiz Başyayla'da da etkili oluyor. Başyayla'da Meteoroloji verilerine göre saat 01.57 itibariyle hava -3,9 derece. Rüzgar ise saatte 83 km hızla esiyor. İlçede parçalı bulutlu olan hava gece saatlerinde -5 dereceyi bulacak.

 

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğünce Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde için zirai don ve kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. Vatandaşların çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli  olmaları gerekiyor.

İlçede kısa süreli elektrik kesintileri yaşanıyor. 

 

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğünün uyarıları şöyle:

ZİRAİ DON UYARISI: 26 Mart Salı sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizde hafif, orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Çiçeklenme dönemindeki badem, kayısı, erik vb. meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerilir.
Bitiş Zamanı : 26.03.2019 9:00


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölgemiz genelinde (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Başlama-Bitiş Zamanı: 24.03.2019 09:00 - 24.03.2019 23:59

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başyayla'da, kuvvetli, rüzgar, etkili, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı