Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 10:20
 
Başyayla'da Polis Haftası kutlamaları
Türk Polis Teşkilatı 174. yaşını kutluyor. Başyayla'da Polis Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Başyayla Haberi
Başyayla'da Polis Haftası kutlamaları

Polis Haftası her yıl 10 Nisan haftası içerisinde kutlanıyor. Bu yıl 174. yaşını kutlayan Türk Polis Teşkilatı için Başyayla'da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Polis Haftası kapsamında Başyayla Emniyet Amirliğince Lütfi Elvan Meydanı'ndanki Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan tören çelenk merasimi ile son buldu. Daha sonra amirlik araçları ilçe merkezinde bir konvoy düzenledi. 

 

Miniklerden Emniyete ziyaret

Başyayla Tomurcuklar Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri Polis Haftası dolasıyla İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere bilgi verildi, ikramda bulunuldu. Öğrenciler de emniyet personellerine hediyelerini vererek ziyaretlerini tamamladılar.

 

Başköy Mahallesi Muhtarı Bilal Göknar'dan anlamlı hediye

İlçe Emniyet Amirliği için anlamlı hediyelerden birisi de Başköy Mahallesi Muhtarı Bilal Göknar'dan geldi. Göknar, Emniyette görevli polislerin Polis Haftasını kutlarken İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Şimşek'e Türk Bayrağı ve 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünde şehit olan Ömer Halisdemir'in fotoğrafını hediye etti. 

 

Şimşek'ten Başyayla halkına teşekkür

İlçe Emniyet Amir V. Komiser Yardımcısı Mehmet Şimşek Polis Haftasıyla ilgili olarak Emniyet personelinin Polis Haftasını kutlayarak ilçe halkına teşekkür etti. Şimşek, "Başyayla halkı kanunlara gösterdiği azami gayreti en üst seviyede tutmuştur. Bu sebeple ilçemizde kayda değer olaylar ve operasyonlar yaşanmamıştır. İlçe halkına kanunlara karşı duyarlılığı, Türk Polisine karşı gösterdiği saygı nezaketten dolayı teşekkür ediyorum." dedi. 

 

Kurumlar gün içinde ziyarette bulundular

İlçe Emniyet Amirliğine gün içinde ziyaretler devam etti. Amirliği, Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek, AK Parti Başayla İlçe Teşkilatı, Toplum Sağlığı Merkezi personeli, İl Genel Meclis üyesi Mehmet Ali Okudan ile Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi bünyesinde hizmet veren ek hizmet binasındaki çalışanlar ve tedavi gören hastalar İlçe Emniyet Amir V. Komiser Yardımcısı Mehmet Şimşek ve çalışanları ziyaret ederek Polis Haftasını kutladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başyayla'da, Polis, Haftası, kutlamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı