Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 01:04
 
Başyayla Kaymakamı Çelik'ten koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklama
Başyayla Kaymakamı Koray Çelik, İçişleri Bakanlığınca alınan koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik Başyayla'daki koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamasında, "Başyayla Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturulduğunu ve gerekli planlamanın ifade etti.
Başyayla Haberi
Başyayla Kaymakamı Çelik'ten koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklama

Başyayla Kaymakamı Çelik'in açıklaması şöyle:

"Değerli Başyaylalılar;
İçişleri Bakanlığımızın genelgesi kapsamında, 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar bugün saat 24.00’dan ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklandı.


İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vali/Kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulacaktır.


65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacaktır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları veya Kaymakamlığımızın iletişim numarası, Belediyemizin iletişim numarası üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir.
Bakanlığımızdan gelen talimat üzerine ivedi şekilde "Başyayla Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturulmuş olup, gerekli planlamalar yapılmıştır. Yapılan çalışmalar belirli periyotlarda halkımızın bilgisine sunulacaktır.


Halkımızı Bakanlıklarımız, Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve diğer yetkili kuruluşlarımızdan yapılacak duyuruları takip etmeye, bunun dışındaki haberlere itibar etmemeye, yapılacak çalışmalarda bizlere yardımcı olmak adına sosyal izolasyon tedbirlerini almaya ve hijyen kurallarına azami şekilde riayet etmeye davet ediyoruz.
Halkımızın bilgisine sunulur. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: başyayla koronavirüs tedbirleri, başyayla, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı