Haber Detayı
05 Ağustos 2021 - Perşembe 15:30
 
Başyayla Kaymakamlığından yangın bölgeleri için yardım seferberliği
Başyayla Kaymakamlığı, ülke genelinde devam eden orman yangınlarında zarar gören vatandaşların mağduriyetlerini giderebilmeleri için yardım seferberliği düzenliyor.
Başyayla Haberi
Başyayla Kaymakamlığından yangın bölgeleri için yardım seferberliği


Başyayla Kaymakamlığından yapılan duyuru şöyle:


Ülkemiz genelinde 28.07.2021 tarihinde başlayan ve halen devam eden orman yangınları sonucunda birçok vatandaşımızın evi yanmış, birçok vatandaşımız da köylerini terk etmek zorunda kalmıştır. Bu köylerde yaşayan vatandaşlarımızın tarım arazileri yok olmuş, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları da telef olmuştur.


Yangının zarara yol açtığı köylerde yaşayan ailelerin beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır makinası, televizyon vb.), mutfak eşyası (tencere, tabak, çatal kaşık vb.) yatak, yorgan, yastık, battaniye, halı, kilim vb. eşya ile öğrenciler için bilgisayar ihtiyacı olduğu belirlenmiştir.
Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın yapacakları yardımlar İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Cumhuriyet Caddesi nde buunan Ali Rıza ALIÇLI Rehabilitasyon Merkezi binası zemin katında bulunan deposunda toplanarak Kaymakamlığımızca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Ayrıntılı bilgi için Kaymakamlığımıza müracaat edilebilir.
 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı