Haber Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 17:57
 
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Başyayla’nın spor tarihi için önemli gelişme. Başyayla Spor Kulübü kuruldu. Kulüp bu yıl amatör ligde mücadele edecek.
Sports70 Haberi
Başyayla Spor Kulübü kuruldu

Başyayla’nın spor tarihi için önemli gelişme yaşandı. Başyayla Spor Kulubü Derneği tarafından Başyayla Spor Kulübü resmen kuruldu. Amatör ligler için başvuru yapan yeşil beyazlı kulüp bu yıl amatör ligde mücadele edecek.

 

2020 yılında amatör liglerde mücadele etmeyi hedefleyen kulüp pandemi nedeniyle amatör liglerin oynanmaması kararı sonrasında bu düşüncesini ertelemek zorunda kalmıştı.

2021-2022 sezonunda amatör liglerin oynatılması kararı sonrasında harekete geçen Başyayla Spor Kulubü Derneği yetkilileri kulübü kurarak amatör ligler için gerekli işlemleri tamamlayarak Başyayla’nın spor tarihine geçtiler.

 

Başyayla Spor Kulübü ve aynı zamanda dernek başkanı olan Hasan Uysal, Başyayla Haber’e açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Uysal kulüple ilgili olarak açıklamasında; “Başyayla’nın tanıtımına ve gençlerin boş zamanlarını sportif faaliyetlerle geçirmelerini imkan sağlamak için kulübümüzü kurmuş bulunuyoruz. Kulübümüzün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kulüp kurulması kararından duydukları memnuniyeti dile getiren Uysal, “Zorlu şartlar altında kulübümüzü kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başyayla için biz de spor alanında bir şeyler yapmayı hedefledik. Hem de gençlerimiz için bir fırsat kapısı olacağını umut ettik. İnşallah çıktığımız bu yolda hedeflerimize ulaşırız.” dedi.

 

“Destek Bekliyoruz”

Başkan Uysal kulübün “maddi-manevi” desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek “İdarecilerimiz, gurbetçilerimiz, esnaflarımız, ilçe halkımız ve spora gönül veren herkesi maddi manevi kulübümüze yardıma davet ediyoruz. Kuruluş aşamamızdan şu zamana kadar desteği olan herkese de buradan teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Başyayla Spor Kulübü lige hazır

Karaman Amatör Lig için hazırlıklarını sürdüren yeşil beyazlı ekip antrenmanlarını Başyayla Futbol Sahasında sürdürüyor. Hafta sonlarında hazırlık maçı yaparak eksiklerini gidermeyi hedefleyen kulübün amatör ligde ne yapacağı merak konusu oldu. .Tamamı Başyaylalılardan oluşan amatör futbolcuların lisans işlemlerini sürdüren kulüp, genç yaştan ve tecrübeli isimlerden oluşan oyuncu grubuyla amatör liglerde başarı hedefliyor.

 

A Grubunda mücadele edecekler

Karaman Amatör Ligler için dün akşam Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda grup kura çekimi gerçekleştirildi. Toplam 13 takımın mücadele edeceği liglerde iki grupta maçlar oynanacak.

 

A grubunda Başyayla Spor Kulübünün rakipleri şöyle:

Ortaoba Gençlik ve Spor

Alakise Gençlik ve Spor

Başak Spor

Dilbeyan Gençlik ve Spor

Karaman Gençlerbirliği Spor Kulübü

Karaman İdman Yurdu Spor Kulübü

 

Başyayla Spor Kulübünün sosyal medya hesapları şöyle:

Facebook: https://www.facebook.com/BasyaylaSK

İnstagram: https://www.instagram.com/basyaylask

Twitter: https://twitter.com/basyaylask

Kaynak: (BHaber) - Başyayla Haber Editör: BHaber
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Başyayla Spor Kulübü kuruldu
Yorumlar
Haber Yazılımı