Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 00:46
 
Başyayla'ya Ankara ziyaretinden önemli müjdeler!
Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek ve İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Okudan Ankara'da bazı bakanlıkları ziyaret ettiler. Ziyaretler, Başyayla için önemli müjdeleri de barındırıyor.
Başyayla Haberi
Başyayla'ya Ankara ziyaretinden önemli müjdeler!

Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek ve İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Okudan Ankara'da bazı bakanlıkları ziyaret ettiler. Ziyaretler, Başyayla için önemli müjdeleri de barındırıyor. 

 

Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek ve İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Okudan'ın gerçekleştirdiği Ankara ziyaretlerinden Başyayla'ya önemli müjdeler çıktı. Ziyaretler hakkında bilgi veren Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek, "Başyayla'mız için Ankara ziyaretlerimiz sürüyor. Görüşmelerde bazı konularda önemli aşamalar kaydettik." dedi. 

 

İpek'in sözünü ettiği müjdeler şu şekilde:


- Meyve alım merkezine başlanıyor

İlçede bu yıl kiraz sezonu ile faaliyete geçen fakat geçiçi yer tahsisi yapılan alım merkezi için tam teşekküllü alım merkezine başlanıyor. İpek, seçim çalışmaları kapsamında yapmayı planladıkları ilk işlerinin alım merkezi olduğunu belirtmişti. 


- Başyayla'ya Orman Şefliği kuruluyor

Orman Genel Müdürlüğünü ziyarette dile görüşülen konular arasında Orman Şefliğinin kurulması da yer aldı. Çok yakın bir zamanda ilçemize kazandırılmış olacak.

 

Mesire alanlarının tip değişikliği ve kapsamı genişliyor

Başyayla'da var olan mesire alanlarının tip değişikliği ve kapsamı genişletilerek mesire alanların kullanışlılığı artacak. Sosyal faaliyetler arasında yer alan pikniklerin daha kullanışlı mesire alanlarında yapılmasıyla vatandaşların mesire alanlarındaki problemleri giderilecek. 

 

Üzümlü-Karapınar-Bozyaka göletine ödenek ayrıldı

Yapımı devam eden ve yeniden ihalesi yapılan Üzümlü-Karapınar-Bozyaka göletine ödenek ayrıldı. Büyük bir meblağ ayrılan göletin yapılmasıyla köylerdeki sulama daha sistemli yapılacak.Ayrıca 2019 yılı sonuna kadar bitirilmesi öngörülüyor.

 

Hisarönü göletine kapalı sistem modülü

Yapımı tamamlanan ve aktif olarak yararlanan Hisarönü göletinin ilçe merkezinde kapalı sistem sulama sistemine geçirilmesi için proje ihalesine çıkılıyor. Proje ihalesini alan firmanın projesinin onaylanmasıyla yüklenici firma tarafından yapılacak çalışma ile ilçe merkezindeki kapalı sistem sulama projesi tamamlanarak ilçe genelinde vahşi sulama son bulacak. 


Diğer projeler hakkında görüşmeler sürüyor

Başkan İpek, açıklamalarında diğer projeler hakkında girişimlerin sürdüğünü belirterek "Şuan itibariyle gerçekleştecek dört önemli müjdemiz dışında diğer konularda belli aşamalar katettik. Onların müjdesinin de vermeye devam edeceğiz." dedi.

 

Başkan İpek ayrıca;

"Bu müjdelerin ilçemize kazandırılmasında katkıları olan emeği geçen İlçe teşkilatlarımıza, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Canlı'ya, Belediye Encümen Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimiz Sayın Abdulkadir Ateş ve Sayın Mehmet Ali Okudan'a, İl Başkanımız Sayın Abidin Çağlayan'a, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müştaşarımız Sayın Ertuğrul Çalışkan'a, Karaman Milletvekillerimiz Sayın Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser'e, desteğini hiç bir zaman esirgemeyen gururumuz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan'a, Parti Genel Merkezimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederim." ifadelerini kullanarak emeği geçenleri unutmadı.

Kaynak: (BHaber) - Başyayla Haber Editör: BHaber
Etiketler: Başyayla'ya, Ankara, ziyaretinden, önemli, müjdeler!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı