Haber Detayı
06 Ağustos 2021 - Cuma 18:23
 
Başyayla'ya istihdam sağlayacak proje onaylandı
Başyayla için önemli gelişme... MEV-KA'ya, Tüfek Parçası Üretimi yapmak amacıyla yazılan proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. Proje ile Başyayla'nın gençlerine istihdam imkanı sağlanacak.
Başyayla Haberi
Başyayla'ya istihdam sağlayacak proje onaylandı

Başyayla Kaymakamı Muttalip Çetin, “Üretimde Modelimiz 3G, Gençlerle Geleceğimiz Güvende Projesi” ile ilgili açıklamada bulundu.

 

Kaymakam Çetin projenin onaylanmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“2021 Yılı İçerisinde Mevlana Kalkınma Ajansına, Tüfek Parçası Üretimi yapmak amacıyla yazmış olduğumuz “Üretimde Modelimiz 3G, Gençlerle Geleceğimiz Güvende” adlı projemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Başyayla Kaymakamlığımızın yürütücüsü olduğu projede; Başyayla Belediyesi, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Başyayla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ortak kurum olarak işbirliği içerisinde yer almıştır. Proje bütçemiz, 2.300.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Başyayla İlçemizde sanayi alanında istihdam sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Projemizin onaylanmasında emeği geçen Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’a, Sayın Karaman Milletvekillerimize, Karaman Valimiz Sayın Mehmet Alparslan IŞIK’a, İlçemiz Kaymakamı Sayın Muttalip ÇETİN’e, projenin yapım aşamasında İlçemizde görevde olan geçmiş dönem Kaymakamı Sayın Koray ÇELİK’e, Belediye Başkanı Sayın Ahmet İPEK’e desteklerinden dolayı şükranlarımı sunarım. Ayrıca projenin hazırlık ve yazım aşamasında özveriyle çalışmalarını sürdüren Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi ile Başyayla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teşekkür ederim. “Üretimde Modelimiz 3G, Gençlerle Geleceğimiz Güvende” adlı projemizin İlçemize ve Başyayla Halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı