Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 23:43
 
Boş durmuyor, yardım seferberliğini sürdürüyor
Başyayla ilçesi Üzümlü köyünde ikamet eden Ali Duran köylerine ait oluşturduğu sosyal medya hesabıyla köyünün nabzını tutuyor, sorunlarını paylaşıp muhtaçlar için kampanyalar düzenliyor.
Başyayla Haberi
Boş durmuyor, yardım seferberliğini sürdürüyor

Başyayla ilçesine bağlı Üzümlü köyünden Ali Duran sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kurduğu Üzümlü Köyü hesabından hayır işlerini sürdürüyor.

 

Ali Duran'ın Üzümlü Köyü adlı sosyal medya hesabından köyden fotoğraflarla ve canlı yayınlarla memleket hasreti çekenlere sunarken, köydeki yaşanan üzüntü, keder ve sevinçleri de aktardığını daha önceki haberimizde sizlere duyurmuştuk.

(Haber için tıklayın)


2015 yılında açılan Üzümlü Köyü hesabını yöneten Ali Duran yeni hayır işleri için kolları sıvadı.

Duran, geçtiğimz aylarda köy camisine ait şadırvanda tadilat için yardım seferberliğini köy hesabından duyurmuştu. Duran'ın şimdiki hedefi ise yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla muhtaçlar için yardım seferberliği.

 

Duran, köy hesabından yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Duyuru! Her sene oldugu gibi bu sene de Allah'ın izniyle köyümüzdeki ihtiyaç sahipleri için Ramazan erzak kolisi hazırlamayı düşünüyorum. Bu konuda sizin desteklerinize ihtiyacım var. Yardım etmek isteyenler bana mesaj yoluyla veya benim telefon numaramdan ulaşabilirler. Tel numaram: 05396163458  


 
 (İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah’ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır!”) (el-Bakara, 177)

 

Her yıl Ramazan erzak kolilerini Üzümlü köyü hesabı aracılığıyla hazırladıklarını belirten Ali Duran; "Hesabımız hayır işlerinde köprü vazifesi görüyor. İhtiyacı olan da yardım etmek isteyen de bizlerle iletişime geçiyor. Köyümüzün maddi ve manevi sorunlarına yardımcı olmak bizleri mutlu ediyor. Bir kişinin "Allah razı olsun" demesi bile bizlere yetiyor. Hesabımıza gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Desteği olan herkese teşekkür ederim." dedi. 


Üzümlü Köyü Facebook hesabı: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007534249364

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Boş durmuyor, yardım seferberliğini sürdürüyor
Boş durmuyor, yardım seferberliğini sürdürüyor
Boş durmuyor, yardım seferberliğini sürdürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı