Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 21:41
 
Çağlayan'dan çiftçiye müjde
Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası çiftçimize müjde verdiğini çiftçimizin herzaman yanında olduğunu belirtti.
Karaman Haberi
Çağlayan'dan çiftçiye müjde


Başkan Çağlayan açıklamasında; AK Parti  olarak çiftçilerimizin yanında olmayı, gereken her türlü desteği sağlamayı sürdüreceğiz.
Gübre desteklerini  100 artışla iki katına çıkarıyoruz.Organik ve Organomineral  gübre kullanan üreticilerimize ilave olarak dekar başına 10 lira olan destekleme ödemesini 20 liraya yükseltiyoruz. 
Buğday,arpa,çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz." ifadelerini kullandı.


Destekleme ödemelerini ,kaynağa en çok ihtiyaç duydukları İlkbahar  döneminde çiftcilerimizin hesaplarına yatırılacağını ifade eden Başkan Çağlayan;  "AK Parti olarak çiftçimizin ve üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Destekleme için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür eder, çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim" dedi. 
 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı