Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 01:17
 
''Çanakkale Geçilmez, dedirten sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız''
AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.
Başyayla Haberi
''Çanakkale Geçilmez, dedirten sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız''

AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla yayınladıkları mesajda, Çanakkale Zaferinin, Kurtuluş Savaşı'na ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ettiler.

 

AK Parti’nin Başyayla İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan’ın, mesajı şöyle:
 

"Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı'na ve nihayetinde Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda önemli bir kilometre taşıdır. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale'de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar, bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir. 


Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki; o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır. 


Millet olarak yokluklar içindeyken bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız. Geleceğimizi inşa edecek olan nesillerimizin, bizlere emanet edilen bu yüce vatana aynı inanç ve bağlılıkla sahip çıkacaklarına olan inancım sonsuzdur. Bu nesil, 15 Temmuz’da da hürriyetine ve bağımsızlığına göz dikenlere karşı verdiği mücadele ile vatanına bağlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''Çanakkale, Geçilmez,, dedirten, sarsılmaz, bir, ruhun, mirasçılarıyız'',
Yorumlar
Haber Yazılımı