Haber Detayı
30 Ekim 2021 - Cumartesi 01:47
 
DSİ, Hadim projelerini inceledi
DSİ 4. Bölge Müdürü Mehmet Ekinci, Bölge Müdür Yardımcısı H.Koray Bilgi, ilgili şube müdürleri ve teknik personelle 24 Eylül Cuma günü Afşar-Bağbaşı Hadimi Yaklaşım Tüneli ve Sazak Girişi, Afşar Barajı, Afşar Bağbaşı Hadimi Tüneli, Hadim Bolat Göleti Sulaması, Hadim Yarıcak Göleti ve Sulaması işinde sahada incelemede bulundular. Heyet, sonrasında şantiye binasında işle değerlendirme toplantısı yaparak firma yetkililerinden bilgi aldı.
Bölge Haberi
DSİ, Hadim projelerini inceledi

Afşar Hadimi Barajı:  KOP kapsamında inşa edilen Afşar Hadimi Barajı geçtiğimiz hafta itibariyle su tutmaya başladı. Baraj temelden 127 metre yüksekliğe ve 364 milyon m3 su depolama kapasitesine sahiptir.

 

Afşar-Bağbaşı Hadimi Yaklaşım Tüneli: 18 bin 136 metre uzunluğunda ve 4,4 metre çapındaki (TMB ile açılacak kısım 11 bin 505 metre, 6 bin 631 metre NATM açılacak kısım) Hadimi Tüneli inşaatı, Sazak Girişi ve Yaklaşım Tünelinde çalışmalar devam ediyor.

 

Hadim Bolat Göleti Sulaması: Yaklaşık 8 km uzunluğunda olan hatta imalat çalışmaları tamamlandığında 1300 dekar tarım arazisi modern sulamaya kavuşacaktır.

 

Hadim Yarıcak Göleti ve Sulaması: Sulama hattında boru döşeme imalatları ile yatay sondaj çalışmaları devam eden işte 6 bin 250 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacaktır.

 

4. Bölge Müdürlüğü heyeti Hadim Programı sonrasında Hadim Belediye Başkanı Sayın Ahmet Hadimioğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette, Hadim ilçesinde Bölge Müdürlüğümüzce devam eden projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı