Haber Detayı
25 Mart 2015 - Çarşamba 14:41
 
En Çok Çanakkale Konuşuldu
16 – 22 Mart 2015 tarihleri arası yapılan medya araştırma sonuçları açıklandı.
Diğer-Arşiv Haberi
En Çok Çanakkale Konuşuldu

ÇANAKKALE ZAFERİ’DEN TARİHİ GÜNDEM

Çanakkale’nin düşman işgalinden kurtuluşu ile sonuçlanan Çanakkale Zaferi; 18 Mart’ta 100. Yılını kutladı. Tüm medyada geniş yankı bulan konu savaşta can veren Şehitleri Anma ve zafer kutlamaları ile 4 bin 619 yansıma buldu.

Baharın gelmesi anlamına gelen ve her yıl çeşitli şekillerde kutlanan Nevruz da gündemin belirleyicileri arasındaydı. Bahar bayramı 2 binden fazla haberi ile bolca konuşuldu.

Türkiye’de Türk-Kürt sorununa getirilen Çözüm Süreci geçtiğimiz günlerde siyasi çevrelerden yükselen sesler ile bolca konuşularak medya gündeminin ilkleri arasına girdi.

Üniversitenin kapısını aralamak için YGS sınavına girenler; sınav sonuçlarının açıklanması ve sınav sonrası ortaya atılan kopya iddiaları ile YGS konusu sınavdan sonra da gündemden düşmedi.

Çatışmaları ile birlikte infazların da sayısını arttıran IŞİD gündem ana başlıkları arasında listenin beşincisi olarak raporlandı.

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Siyasette gündemi belirleyen isim 5 bine yakın haberi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ikinci sırada yer alırken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı izleyen isimdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dördüncü olarak belirlendiği raporda; HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş sıralamayı 512 haberi ile tamamlayan siyasi idi.

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “EZGİ MOLA”

Vizyona yeni giren “Kocan Kadar Konuş” filminin başrol oyuncusu Ezgi Mola; haftayı en fazla haber ile yakalayan ünlü isimdi. Ameliyat sonrası hemen uyandırılamayan İbrahim Tatlıses’in ikinci sırada yer aldığı listede; Kadir İnanır ünlüler gündeminin üçüncüsü oldu. Komedyen Cem Yılmaz ve Ezgi Mola’nın filmdeki partneri Murat Yıldırım geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan medyatikleri arasında yer aldı.

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “HAMZA HAMZAOĞLU”

Spor camiasında geçtiğimiz günlerin en medyatik ismi Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu olarak belirlendi. Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın ikinci sırada yer aldığı listede; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 300 haberi ile üçüncü sıradaydı. Beşiktaş’ın Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım en fazla konuşulanlar arasında raporlandı.

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “DEMBA BA”

Sporcular medyasında Beşiktaş’ın yıldız ismi Demba Ba bu hafta da birinciliği kaptırmadı. 600’den fazla haberi ile en fazla konuşulan isim olurken; Beşiktaş futbolcusu Gökhan Töre sıralamayı izledi. Fenerbahçe oyuncularından Emmanuel Emenike ve Mehmet Topal ilk beşte yer alan diğer isimler olurken; Trabzonspor oyuncusu Kevin Constant ilk beşi tamamlayan sporcu olarak kaydedildi.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI - HABER ADEDİ

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI 4.619

BAHAR NEVRUZ’U 2.114

ÇÖZÜM SÜRECİ TARTIŞMALARI 1.859

YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI 1.392

İŞİD ve İNFAZLAR 1.228

 

SİYASİLER - HABER ADEDİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN 4.898

AHMET DAVUTOĞLU 2.345

KEMAL KILIÇDAROĞLU 1.086

DEVLET BAHÇELİ 690

SELAHATTİN DEMİRTAŞ 512

 

ÜNLÜLER - HABER ADEDİ

EZGİ MOLA 119

İBRAHİM TATLISES 116

KADİR İNANIR 99

CEM YILMAZ 98

MURAT YILDIRIM 89

 

SPOR ADAMLARI - HABER ADEDİ

HAMZA HAMZAOĞLU 385

ERSUN YANAL 384

FATİH TERİM 300

FİKRET ORMAN 236

AZİZ YILDIRIM 223

 

SPORCULAR - HABER ADEDİ

DEMBA BA 624

GÖKHAN TÖRE 426

EMMENUEL EMENIKE 359

MEHMET TOPAL 349

KEVIN CONSTANT 341

PRNet A.Ş. medya verileridir.

Kaynak: (BHaber) - Başyayla Haber Editör: BHaber
Etiketler: En, Çok, Çanakkale, Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı