Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 21:10
 
Ermenek Adalet Ormanına fidan dikimi yapıldı
Ermenek’te Denetimli Serbestlikten yararlanan hükümlüler fidanları toprakla buluşturdu.
Ermenek Haberi
Ermenek Adalet Ormanına fidan dikimi yapıldı

Adalet Bakanlığının 2019 Mart ayı boyunca infaz uygulamaları kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak orman haftası (21-26 mart) süresince tüm denetimli serbestlik müdürlüklerinde ve açık ceza infaz kurumlarında Orman Bölge Müdürlükleri ile işbirliği yapılarak Adalet Ormanı oluşturma çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Bu kapsamda Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Ermenek Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Konya Orman Bölge Müdürlüğü ve Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen etkinlikte Ermenek- Balgusan Bölgesine Adalet Ormanı oluşturma projesi kapsamında 9300 m2 alan Adalet Ormanı olarak belirlendi. Belirlenen Adalet Ormanı sahasına Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN, Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt DEMİRDAŞ Adli Yargı ilk Derece Başkanı Merve AYGÜL, Hakim ve Savcılar ile İlçe Daire Amirleri, Denetim Serbestlik Müdürü, Denetimli Serbestlik Personeli ve Denetim ve gözetim altında bulundurulan  yükümlülerin katılımıyla 500 adet  Sedir fidanı toprakla buluşturdu.

 

Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın BOZKURT; kamu cezası çeken yaklaşık 25 hükümlünün fidan dikiminin gerçekleşeceğinin belirterek şunları aktardı:


Adalet Bakanlığımızca 2017-2018 yıllarında fidan dikme ve bakım işlerine ağırlık verilmiş olup; 2017 yılından günümüze, Denetimli Serbestlik kapsamında ki hükümlülerin Kamu hizmeti çalışmaları sonucunda 600.000 bine yakın fidan toprakla buluşturulmuştur. Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce de 5000 e yakın fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.
 

Bu vesile ile biz Adalet çalışanları ve Denetimli Serbestlik hükümlüleri olarak,sürdürülebilir, yaşanabilir bir çevre için, çocuklarımıza, geçmişten emanet aldığımız geleceğe miras olarak bir orman bırakmak istiyoruz.Orman alanlarımızın artırılması amacıyla bu faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Bugün de; Ermenek Adalet ormanı fidan dikme etkinliği ile”yaşanabilir yemyeşil bir çevre için biz varız diyoruz’ bu etkinlik vesilesiyle de Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarının ve  Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarının Ormancılık haftasını kutluyoruz. Ermenek Adalet Ormanımızın oluşturulmasında bize verdiği katkılardan dolayı Ermenek işletme Müdürümüz Sayın Hakan DENİZ  Beye ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.

 

Ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt DEMİRDAŞ; "Oluşturulacak olan Ermenek Adalet Ormanı fidan dikme etkinliğimize gelerek bizi onurlandırdığınız için siz değerli davetlilerimize de çok teşekkür ediyorum. Diktiğiniz fidanlar  yeşersin orman olsun, yurt olsun" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklama sonrasında fidan dikimi gerçekleştirildi,hatıra fotoğrafları çekilerek etkinlik sonlandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ermenek, Adalet, Ormanına, fidan, dikimi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı