Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 23:20
 
Ermenek'te 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Ermenek'te de gerçekleştirildi.
Ermenek Haberi
Ermenek'te 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Ermenek'te de gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelenk konulması ile başlandı.

Atatürk anıtına çelenk koyulmasının ardından Ermenek Lütfi Elvan Kent Meydanında başlayan programa Ermenek Kaymakamı Sayın Tahir YILMAZ, Garnizon Komutanı Sayın Cem KARA, Belediye Başkanı Sayın Atila ZORLU, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Cüneyt DEMİRBAŞ, belediye meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı çerçevesinde öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler büyük bir coşku ile izlendi.

Programın ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları geleneksel hale gelen törende Belediye Başkanı Atila ZORLU makamını Zehra-Galip Sumra Atatürk İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Yağmur Demir’e devretti. Belediye başkanlığı koltuğuna oturan öğrenci belediyenin yol çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ayrıca okullara kütüphane ve spor aletleri taleplerinde bulundu. Devir teslim töreni bittikten sonra Belediye Başkanı Zorlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayarak öğrencimize hediye taktim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ermenek'te, 23, Nisan, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı