Haber Detayı
09 Aralık 2021 - Perşembe 01:43
 
Göksu Taşeli Kalkınma Havzası Projesinden dev destek
Karaman Merkez, Başyayla, Ermenek, Sarıveliler ilçelerinde uygulanmakta olan Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesine başvuru yaparak Makine ve Ekipman almaya hak kazanan üreticiler sözleşmelerini imzalamaya başladı.
Karaman Haberi
Göksu Taşeli Kalkınma Havzası Projesinden dev destek

Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme amacı ile yapılan projede Akülü Budama Makası, Badem ve Ceviz soyma makinası, Çapa Makinesi, Ekim Mibzeri, Hayvan Kırkım Makinesi, Pülverizatör, Küçükbaş kilit sistemli yemlik, Seyyar Süt Sağım makinesi, Süt Soğutma Tankı, Yem ezme ve Karma Makinesi, Zeytin Meyve Hasat Makinesi ekipmanlarına başvuru yapan üreticilerden Merkez İlçede 151, Başyayla’da 80, Ermenek’te 120, Sarıveliler ilçesinde 106 üreticimiz olmak üzere toplam 457 üreticiye 6.500.000 TL. hibe desteği sağlanacak.
 

İl Müdürü ŞAHİNBAŞ; Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında desteklemeye hak kazanan üreticilere Makine ve ekipmanlarının hayırlı olmasını dileyerek bölgede üretimde ve hayvancılıkta en çok ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları üreticilere kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını ve bu çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Makine ekipman hibesi almaya hak kazanan üretici listesi ve doldurulması gereken formlar İl Müdürlüğü sitesinden yayınlanlandı.

 

Tarım İşletmelerinin Geliştirilmesi Hibesine

https://karaman.tarimorman.gov.tr/Haber/740/2021_2-Tarim-Isletmelerinin-Gelistirilmesi-Hibesi-Sonuclari-Aciklandi

Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesine

 https://karaman.tarimorman.gov.tr/Haber/738/2021_2-Hayvancilik-Isletmelerinin-Gelistirilmesi-Hibesi-Sonuclari-Aciklandi

adreslerinden ulaşabilirler.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Göksu Taşeli Kalkınma Havzası Projesinden dev destek
Yorumlar
Haber Yazılımı