Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 02:42
 
Göktepe Göleti ve sulaması tamamlandı
Göktepe Göleti ve Sulaması inşaatı tamamlandı. Önümüzdeki sezonda göletten tarım arazilerine su verilmesiyle birlikte tarımsal üretimde verimlilik artacak.
Sarıveliler Haberi
Göktepe Göleti ve sulaması tamamlandı

DSİ 4. Bölge Müdürlüğü, Karaman 42. Şube Müdürlüğü görev alanında yer alan Sarıveliler Göktepe Göleti ve Sulaması inşaatı tamamlandı. Temelden 39 metre yüksekliğe ve 1 milyon 150 bin m³ su depolama hacmine sahip olan gölet, 2 bin 860 dekar tarım arazisinin borulu şebeke ile sulanmasını sağlayacak.

 

Ekim 2019 tarihinde tamamlanan sulama inşaatı kapsamında, 16 km uzunluğunda sulama hattı ve 111 adet sanat yapısı inşa edildi. Önümüzdeki sezonda göletten tarım arazilerine su verilmesiyle birlikte, hem sulamada su tasarrufu sağlanacak hem de tarımsal üretimde verimlilik artacak.

 

Büyük sulama alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında tamamlanan Karaman Sarıveliler Göktepe Göleti ve Sulamasının bölge çiftçisinin yaşam standardını yükseltmesi ve gelir düzeyini artırması hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göktepe Göleti, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü, Karaman 42. Şube Müdürlüğ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Göktepe Göleti ve sulaması tamamlandı
Göktepe Göleti ve sulaması tamamlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı