Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 16:14
 
İl Genel Meclisi Üyeleri Ateş ve Okudan'dan kandil mesajı
31 Mart Seçimlerinde Başyayla'dan İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan miraç kandili nedeniyle bir mesaj yayınladılar.
Başyayla Haberi
İl Genel Meclisi Üyeleri Ateş ve Okudan'dan kandil mesajı

31 Mart Seçimlerinde Başyayla'dan AK Parti listesinden İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan miraç kandili nedeniyle bir mesaj yayınladılar. 

 

Ateş ve Okudan'ın mesajı şöyle:
Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilmiş olan Hz. Muhammed'e (SAV), 'semaya' yaptırılan mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Bu yolculuk, Mescid-i Haram'dan başlayıp Mescid-i Aksa'ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur. Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Sevgili Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu mübarek gecenin ilçemize, ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyoruz"

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Genel, Meclisi, Üyeleri, Ateş, ve, Okudan'dan, kandil, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı