Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 16:57
 
İmplant Tedavisinin Faydaları
İmplant Tedavisinin Faydaları
Sağlık Haberi
İmplant Tedavisinin Faydaları

 

Diş sağlığı insanı en çok etkileyen konuların başında gelir. Özelikle ağızda diş eksikliklerinin olması hem sağlık bakımından hem de estetik bakımdan son derece sakıncalıdır. Dişlerde yaşanan eksiklikler sadece ağız için sorunları beraberinde getirmez. Yüzde ve yanak bölgesinde çökmelere neden olur. Bu da kişilerin olduğundan daha yazlı görünmesi anlamı taşır. Eğer ağzınızda her hangi bir sebepten dolayı diş eksikliği varsa mutlaka bunun için tedavi görmeniz tavsiye edilmektedir. Ama diş tedavilerinde doktorunuzun seçimine ve yine klinik seçimine özen göstermeniz şarttır. Çünkü yapılabilecek en ufak hatalar, diğer dişlerin kaybına da neden olur. Bunun yanında, daha sağlıklı ve daha estetik bir görünüm için iyi bir klinikten hizmet almanız tavsiye edilir.

Özellikle konu imlant tedavisi olunca mutlaka İzmir implant diş gibi gelişmiş yerlerden tedavi olmanız önerilmektedir. Burada kullanılan malzemeler ile daha sağlıklı ve daha estetik bir implant dişe kavuşabilirsiniz.  İmplant diş tedavisinin avantajları ise;

  • İmplant dişler tıpkı ana diş görünümündedir. Yani dışarıdan bakıldığında takma diş veya sonradan  eklenmiş diş gibi görünmez.
  • Konforlu ve son derece rahattır. İmplant dişler, her zaman daha konforludur. Diğer total protezler gibi altına yemek artıkları biriktirmez.
  • Daha hijyeniktir. Ağız içinde kötü kokuya neden olacak bakteri birikmesini engeller.
  • Sağlam ve bir ömür boyu kullanıma uygudur. İmplant dişlerin en sevilen özelliklerinden biri de sağlam olmalarıdır. Ana dişlerin çürüme riskleri her zaman vardır. Ama implant dişlerde çürüme riskleri asla yoktur.
  • İmplant dişin üzerindeki protez kırılsa bile altındaki vidalı kökler kırılmaz. Bu nedenle acı ve ağrı hissetmeden üzerine tekrar protez diş yapılabilir.
  • Kişileri daha genç ve daha dinamik gösterir.

Ayrıca implant fiyatları da oldukça uygun bir şekilde sunulduğu için oldukça avantajlı bir tedavi yöntemidir. Ama her diş kliniğinden implant tedavisi almak doğru olmayacaktır. Bu nedenle işinin uzmanı ve bilinçli bir şekilde hizmet veren implant İzmir gibi şehirlerden hizmet almak daha doğru olur.

İmplant Kök Üzerine Ne Yapılır?

Pek çok kişi implanttı tek parça olarak hayal eder. Ama implant tek parçalı bir malzeme değildir. Vidalı kök, orta kısım için bir aparat ve üzeri için bir protez diş mevcuttur. Yani implant üç parçadan oluşur. Bu nedenle her bir parçanın özenle seçilmesi gerekir. Özellikle tedaviden sonra daha güzel ve daha doğal bir görünüm elde etmek isterseniz mutlaka zirkonyum İzmir gibi seçeneklerden faydalanmanız önerilir. Çünkü implant protezi üzerine yapılan zirkonyum kaplamalar dişleri daha beyaz ve daha güzel gösterecektir. Eğer hoşunuza giden bir renk tonu varsa bunu implant üzerine tercih edebilirsiniz. Ama en doğrusu kendi dişlerinizin tonunda bir renk seçmeniz olacaktır.

 gerek ana diş yüzeyine gerekse, implant protezi üzerine zirkonyum kaplama yapılabileceği gibi porselen diş İzmir seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Porselen kaplama dişler diğer lamine diş İzmir gibi seçeneklere göre daha uygun fiyattadır. Üstelik farklı renk tonları ile kendi dişlerinizin beyazlığında renk seçebilirsiniz.

Yine kaplama ve implant dişler, gülüş estetiklerinde en çok kullanılan yöntemlerdendir. Diş estetiği İzmir ile istediğiniz özelliklerde sağlıklı ve daha estetik diş yapısına ulaşabilirsiniz. Gülüş estetiği İzmir sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kendini tanıtmayı başarmış doktor kadrosunu bünyesinde taşır. Bu da işinde ne kadar başarılı ve öz verili olduğunun göstergesidir. Hollywood gülüşü İzmir için hemen randevu oluşturup daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmplant, Tedavisinin, Faydaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı