Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 21:52
 
İpek: ‘Sandıkları patlatacağız’
AK Parti Başyayla Belediye Başkanı Adayı İpek 31 Mart’ta AK Parti bayrağını en yükseğe çekeceklerini belirtti. İpek’in konuşması sık sık “Ahmet Başkan” sloganlarıyla kesildi.
Başyayla Haberi
İpek: ‘Sandıkları patlatacağız’

AK Parti Başyayla Mitingi Lütfi Elvan Meydanında gerçekleştirildi. AK Parti Başyayla Belediye Başkanı Adayı İpek burada yaptığı konuşmasında 31 Mart’ta AK Parti bayrağını en yükseğe çekeceklerini belirtti. İpek’in konuşması sık sık “Ahmet Başkan” sloganlarıyla kesildi.

 

İpek konuşmasına “Sayın Bakanım, İl Başkanım, Çok Kıymetli Vekillerim, Karaman Belediye Başkanım, Ermenek Belediye Başkanım, İl Genel Meclisi Başkanım, İlçe Başkanlarım, Kadın Kolları Başkanım Gençlik Kolları Başkanım Ve Ak Parti Davasının Gönül Erleri, Başyaylalı Hanım Kardeşim, Beyefendiler. AK Parti mitingimize hoş geldiniz şerefler verdiniz.” diyerek başladı.

“AK Parti, kurulduğu günden beri kendisine hizmete adamız büyük bir harekettir.” diyen İpek, “ AK Parti, 70-80 yılda yapılamayanları, yapılamaz denilenleri 16 yıl gibi kısa bir zamana sığdırmış ve milletimizin gönlünde 17 yıldır hak ettiği yeri almıştır.” dedi.

 

Ezan arası

İpek’in konuşması esnasında ikindi ezanı okunmaya başladı. İpek cümlesini bitirmeden beklemeye geçti. Ezan sonunda ise kürsüden ezan duası okudu ve mitingde bulunanlar bu duaya hep birlikte “Amin” dedi.

 

Ezan arasından sonra konuşmasına kaldığı yerden devam eden İpek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“31 Mart seçimlerinde yeni sloganımız gönül belediyeciliğidir. Başkanımız, Genel Başkanımız ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan; "Binalar yaparsınız, şehirler inşa edersiniz, tüneller ve havaalanları yaparsınız. Fakat gönüller yapamazsak bir işlerin hiç bir anlamı yoktur demiştir. Onun için bu seçimlerde Belediye işi gönül işi, memleket işi gönül işi sloganıyla başladık. Çünkü gönle girmeyen hiç bir işin kıymeti değeri yoktur.

İnşallah biz de 31 Mart'tan sonra hem gönüle gireceğiz hem de Başyayla'mızda yarım kalan, yapılması gereken, halkımızın ihtiyaç duyduğu şeyleri  halkla berabere konuşup sorunlarımızın çözüm merkezi burada. Onlarla beraber inşallah Başyayla'ya hizmetlerimiz durmaksızın devam edecek. Başyayla'da son otuz yılda AK Parti belediyeciliği dışında bir şey yapıldığını göremezsiniz. Bu hizmetlerin yapılmasında başka Bakanımız Lütfi Elvan'a ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."


Meyve alım merkezi

Projeleri hakkında bilgi veren İpek, öncelik olarak meyve alım merkezinden bahsederek; "İnşallah Başyayla'mıza bu merkezi kazandıracağız. Elmamız, kirazımız değerine satılacak. Bunu size taahhüt ediyorum. Bu çileye son vereceğiz." dedi. İpek, vahşi sulamaya son verip kapalı sistem sulama ile daha verimli bir üretim gerçekleştireceklerini söyledi.

 

İstihdam desteği

İpek istihdamla ilgili olarak "Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezine yeni ek üniteler açarak istihdamı artırmak gençlerimize yeni iş kapısı açmak istiyoruz." dedi.
 

İlçe çarşısı

İlçe merkezi konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirten İpek, "İlçemizin merkez çarşısının olmayışı büyük bir sorun. Bunun sıkıntılarını yıllardır çekiyoruz. İnşallah merkez çarşısı yapmayı planlıyoruz bunun için de Sayın Bakanımızdan ve Milletvekillerinden destek bekliyoruz." dedi.

 

İpek'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

 

-İçme suyu şebekesinin çok eski olduğunu biliyoruz. Bu şebekeler yenilecek.”

-İlçemizde belirli bir hayvancılık bölgesi bulunmuyor. Hayvancılıkla uğraşmak isteyen vatandaşlarımız için de inşallah bir hayvancılık bölgesi ilan ederek alt yapısını yapacağız.”

 

Entegre hastanesi

-İnsanlarımız en küçük bir aşı için iğne için Ermenek'e gitmek zorunda kalıyor. İlçe Entegre Hastanesi ile bu sıkıntıyı ortadan kaldıracağız.”

-İlçemize gelir getirecek vatandaşımızın enerji ihtiyacını çözecek projelerimiz de olacak. Güneşten ve sudan elektrik üreteceğiz.”

-Alabalık yetiştiriciliği için dere ıslahı yapılan derelerimizin uygun yerlerinde balık yetiştireceğiz.

-Arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımız için bal ormanı oluşturacağız.

Bu projeleri halkımızın aciliyetine, önceliğine göre hayata geçireceğiz.

 

"Başyaylalı karnının doymayacağı sofraya oturmaz"

2004 yılında bir yanlışlık yapıldığını belirten İpek bunun sıkıntısını yaşadıklarını söyledi. Başyayla'da 10 yıllık AK Parti Belediyeciliğinde halkımız hizmeti gördü. Başyaylalı ne zaman ne yapacağını bilir. İnşallah halkımız 31 Mart'ta sandıkları patlatıp AK Parti Bayrağını en yükseğe çekecektir." dedi.

 

İpek, katılımdan dolayı herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

"Ahmet Başkan"

İpek'in konuşması sık sık tezahüratlarla kesildi. Katılımcılar "Ahmet Başkan" ve “Dik dur eğilme, bu millet seninle” tezahüratlarıyla, alkışlarıyla 31 Mart'a "hazırız" mesajı verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İpek:, ‘Sandıkları, patlatacağız’,
Yorumlar
Haber Yazılımı