Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 17:12
 
İYİ Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı belli oldu
İYİ Parti, 7'si il olmak üzere 99 merkezde belediye başkan adaylarını açıkladı. Listede Karaman Belediye Başkan adayı var.
Karaman Haberi
İYİ Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı belli oldu

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP ile işbirliği yapacak olan İYİ Parti, 7'si il olmak üzere toplam 99 belediye başkan adayını daha açıkladı. Listede Karaman Belediye Başkan adayı var. İYİ Parti'nin Karaman Belediye Başkan adayı Zühtü Bahadır Bayraç oldu.

 

Zühtü Bahadır Bayraç Kimdir?

Zühtü Bahadır BAYRAÇ 1983 yılında Karaman’da doğdu. İlköğrenimini Karaman İstiklâl İlkokulunda ve Karaman Anadolu lisesi Ortaokul bölümünde bitirdi. Lise tahsilini 2001 yılında Konya’da Meram Fen Lisesinde tamamladı. 2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirip serbest eczacı olarak meslek hayatına atıldı. 
2009 yılından bu yana TEB 50.Bölge Karaman Eczacı Odası Yönetim Kurulunda sayman olarak görev yaptı. Bununla birlikte Türk Eczacılar Birliği Büyük Kongre delegeliği de yapan Zühtü Bahadır Bayraç,iyi derecede İngilizce bilmekte olup,2011 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin İşletme Bölümünde”Türkiye’de İlaç Pazarının Gelişimi ve Karaman İli Örneği” konulu teziyle Yüksek Lisans derecesi almaya hak kazandı. 

Siyasete İYİ Parti Kurucu Üyeliği ile başlayan Zühtü Bahadır BAYRAÇ, İYİ Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Karaman İl Başkanlığı yaptı. Karaman’ın ilk eczacılarından olan babası Muammer BAYRAÇ ‘ın mesleğini devam ettirmekte olan BAYRAÇ,evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: iyi parti, iyi parti karaman, Zühtü Bahadır Bayraç
Yorumlar
Haber Yazılımı