Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 01:53
 
Karaman’ı Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu temsil etti
81 il ve Kıbrıs'ın katılımıyla 26 Ekim Cumartesi günü final sergisi yapılan Şehirler ve Kokular projesinde Karaman'ı Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu temsil etti.
Ermenek Haberi
Karaman’ı Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu temsil etti

81 il ve Kıbrıs'ın katılımıyla 26 Ekim Cumartesi günü final sergisi yapılan Şehirler ve Kokular projesinde Ermenek okullarından Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu 2 öğretmen ve 4 öğrenci ile Karaman ilini temsil etti.

 

Her şehrin kendi kokusunu tanıttığı projeye mayıs ayında dahil olan Fikret Ünlü YBO Türkçe öğretmeni Nuri Gürdal ve Resim Öğretmeni Muhammet Özdal yaz tatili boyunca sponsorlar ile görüştü.  Öğrencileri ile birlikte şehrin kokularını tanımak için Gökçekent Lavnata Bahçesine, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Tıbbi ve Aromalı Bitkiler Bölümüne ve Pols helva fabrikasına okul gezileri düzenlendi. Hazırlıklarını tamamlayan proje ekibi 26 Ekim'de hazırladıkları koku ve tatları ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yerli ve yabancı turistlerlerden tam not aldı.

 

Proje sayesinde öğrenciler hem Ermenek ve Karaman'ı tanıttılar hem de konakladıkları 5 yıldızlı otelde eğlenceli vakit geçirme imkanı buldular. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu
Yorumlar
Haber Yazılımı