Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 00:35
 
Karaman yeniden alarm veriyor
2 Haftada 22 kişiden 56 kişiye yükselen günlük vaka sayısıyla Karaman yeniden korona alarmı veriyor.
Karaman Haberi
Karaman yeniden alarm veriyor

Özellikle hafta sonu ve akşamdan sabaha uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile günlük 22 kişiye kadar vaka sayısını düşürerek turuncu kategoriye geçen Karaman'da kısıtlamaların esnetilmesiyle günlük vaka sayısı ilk hafta 32 ikinci hafta ise 56 kişiye çıktı.

 

Günlük vakanın 56 kişiye çıkmasıyla Karaman korona haritasında kırmızıya döndü. Şu ana kadar Karaman'da 30,6 Bin 1. doz, 23,4 Bin 2. doz olmak üzere toplam 54 Bin kişi aşılandı. Tedbirler, denetimler aralıksız sürüyor ama ev içine müdahale neredeyse imkansız olduğu için korona artmaya devam ediyor.

Onca tedbir, denetim ve aşılama çalışmalarına rağmen Karaman'da coronanın önüne geçilemiyor.

 

İŞTE KIRMIZI TEDBİRLER:

SOKAĞA ÇIKMAK YASAK
Hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam edilecek. Hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak.

 

EV İÇİ TOPLANMAK YASAK
Salgının bulaşmasında önemli bir kaynak olduğu tespit edilen aile ve akraba ziyaretleri, nişan, kına, söz ve kız isteme gibi kalabalık oluşturabilecek ev içi etkinlikler yapılmayacak. Konu kolluk kuvvetleri ve İl Salgın Denetim merkezi tarafından denetlenecek. 

Alınan kararlara uymayanlar hakkında adli işlemler başlatılacak.

Karamandan.com

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı