Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 01:40
 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim görevlisi alacak
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim görevlisi alımı için ilan yayınladı. Son başvuru tarihi 6 Kasım 2019 olarak duyuruldu.
Karaman Haberi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim görevlisi alacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda; üniversitenin çeşitli bölümlerinde doktor, doçent ve profesör alımı gerçekleştirilecek. Başvurulara ilişkin duyuru şöyle:
 

Adayların;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları, 


2- Üniversitemizin http://www.kmu.edu.tr  adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, Özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi)  başvurmaları,


3- Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi  Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,


4- 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesine göre doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yayın listesi ve varsa YDS, ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını, kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.


5-  Doçent kadroları devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 24’üncü maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını belirten dilekçelerine ilave olarak özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik başarı belgelerini, yayın listelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.


6- Profesör kadrosu devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 26’ncı maddesinde belirtilen şartları taşıyan profesör adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik belgelerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserlerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.


Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların 2547 sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin 3’üncü paragrafında belirtilen eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.


Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren onbeşinci günü mesai bitimidir. Onbeşinci gün hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rastgelmesi halinde takip eden günün mesai bitim tarihi olup son başvuru tarihi www.kmu.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.


2547 sayılı Kanun’un Ek-38 maddesi uyarınca belirlenen 20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

İlan olunur.


Duyuru Başlama : 23 Ekim 2019 Çarşamba

Son Başvuru : 06 Kasım 2019 Çarşamba

Dosya İnceleme Sonuçlarının Açıklanması : 08 Kasım 2019 Cuma

ELEKTRONİK ORTAMDA MÜRACAAT İÇİN TIKLAYINIZ 


Not: Başvuru için ilgili sayfada ilk önce üye giriş kaydı yapılması gerekmektedir.


Başvuru evrakları ile birlikte güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile birlikte adli sicil kaydı ve kimlik fotokopisinin teslim edilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Yorumlar
Haber Yazılımı