Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 17:29
 
Konya Kitap Günleri kitapseverleri bekliyor
18 Ekim 2019'da Selçuklu Kongre Merkezinde "Tüm Zamanların Baharı: Kitap” mottosu ile düzenlenecek olan Kitap Günleri için geri sayım başladı... Birçok ünlü yazar Konya'da kitap severlerle buluşacak.
Kültür Sanat Haberi
Konya Kitap Günleri kitapseverleri bekliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 18-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Konya Kitap Günlerini, dünyaca ünlü bilim tarihçi Prof. Dr. Fuat Sezgin hatırasına düzenliyor. "Tüm Zamanların Baharı: Kitap” mottosu ile oturumlar, bildiriler, imza ve söyleşiler, sergiler, atölyeler, tiyatro ve sinema gösterimleri gibi yüzlerce program yapılacak. 

 

Kitap Günleri, Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Selçuklu Kongre Merkezi, dünya standartlarında teknolojik alt yapısı, farklı kapasitede salonları, 1400 metrekare Balo Salonu ve 11 adet farklı boyutlarda toplantı salonları ile 18-27 Ekim tarihlerinde misafirlerini bekliyor.


Kitap Günlerine 450 katılacak
Yaklaşık 250 yayınevi, 450 yazar ile büyük çaplı bir organizasyon olan 2019 Konya Kitap Günleri açılış programı 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 14.00 te yapılacak. Açılış programına Rasim Özdenören, Beşir Ayvazoğlu, D.Mehmet Doğan, Kemal Sayar, Erol Göka, Turgay Güler, Mehmet Çelik…gibi önemli yazarların katılımı ile gerçekleştirilecek. Araştırmacı Yazar ve aynı zamanda sitemizin köşe yazarı Mükremin Kızılca 20 Ekim Pazar günü saat 14.00'te kitapseverlerle buluşacak. 

 

Konya'ya hangi yazarlar gelecek?

Kitap Günleri için Konya'ya gelecek olan bazı ünlü isimlerin ve yazarların söyleşi programı şöyle:

18 Ekim 2019 Cuma: Senai Demirci, Serdar Hüseyin Yıldırım, Bahadır Yenişehirlioğlu, Abddurahman Dilipak, Şermin Yaşar, Beşir Ayvazoğlu, Hayat Nur Artıran, Turgay Güler, Mehmet Çelik

Konya Kitap Günlerine 450 katılacak

 

19 Ekim 2019 Cumartesi: Mehmet Doğan, Kemal Sayar, Erol Göka, Ali Akpınar, Sinan Akyüz, Dursun Ali Erzincanlı, Necdet Subaşı, Vehbi Vakkasoğlu, Mustafa Özçelik,

Konya Kitap Günlerine 450 katılacak

 

21 Ekim 2019 Pazartesi: Bekir Develi, Alişan Kapaklıkaya, Mevlana İdris, Hayati İnanç, Mustafa Karataş, Yavuz Bahadıroğlu, Cihan Aktaş, Nilgün Bodur.

Konya Kitap Günlerine 450 katılacak

 

23 Ekim Çarşamba: Oğuz Saygın, Aşkım Kapışmak, Sıtkı Aslanhan, Bestamı Yazgan, Mete Yarar, Nedim Şener, Hilmi Daşdemir, Serdar Tuncer.

 

26 Ekim 2019 Cumartesi: Hatice Kübra Tongar, Lütfü Şehsuvaroğlu, Sebnem Akyüz, Erhan Afyoncu, Aykut Ertuğrul, Saniye Bencik Kangal, Bayram Bilge Tokel, Erhan Göksu, Bilal Sami Gökdemir, Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Konya Kitap Günlerine 450 katılacak

 

27 Ekim Pazar: Selahattin Yusuf, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ahmet Şimşirgil, Pelin Çift, Tufan Gündüz, Cansu Canan Özgen, İbrahim Sadri Eren, Nurullah Genç

Konya Kitap Günlerine 450 katılacak
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: konya kitap günleri 2019, konya kitap günleri 2019 yazarlar, konya kitap fuar
Yorumlar
Haber Yazılımı