Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 10:54
 
KOP destekli projelere saha incelemesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, yürütülen projelerin durumlarını görmek için saha incelemelerini sürdürüyor.
Bölge Haberi
KOP destekli projelere saha incelemesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, yürütülen projelerin durumlarını görmek için saha incelemelerini sürdürüyor. Son olarak Nevşehir ve Yozgat’ta yapılan incelemelerde 10 proje sahası ziyaret edildi.

 

Kısa adı KOP KÖSİP olan Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı kapsamında Nevşehir ve Yozgat’te sürdürülen 10 projeyi yerinde incelendi. Planlama ve Proje Geliştirme Koordinatörü Mevlüt Pınarkara ile KOP uzmanlarının katıldığı saha ziyaretlerinin ilki Nevşehir’den başladı. Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru’yu makamında ziyaret eden heyet, 2017-2018 yıllarında arazide uygulanan ve 2019 yılında uygulanmaya başlanan yeni projeler hakkında bilgiler alarak saha ziyaretlerini gerçekleştirdi.

 

Programın ikinci gününde ise Yozgat’ta yürütülen projeler yerinde incelendi. Burada da ilk olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine geçen heyet, Genel Sekreter Nazif Yılmaz’dan projeler hakkında bilgi alarak saha incelemesini gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOP destekli projeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı