Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 02:34
 
Lütfi Elvan: ‘Başyayla bizim sılamız’
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Başyayla'da gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmada "Sizlerle ayrı kaldığımda, buraya uzun süre gelmediğinde buraları özlüyorum. Başyayla bizim sılamız." ifadelerini kullandı. Elvan, Başyayla'ya müjdeler de verdi.
Başyayla Haberi
Lütfi Elvan: ‘Başyayla bizim sılamız’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Başyayla'da gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmasında "Sizlerden ayrı kaldığımda, buraya uzun süre gelmediğimde buraları özlüyorum. Başyayla bizim sılamız." ifadelerini kullandı. Elvan, Başyayla'ya müjdeler de verdi.

AK Parti'nin Başyayla da gerçekleştirdiği mitingde sözü son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan aldı. Elvan konuşmasında; "Değerli Başyaylalı hemşehrilerim, ben de sizin bir evladınızım. Şunu samimi olarak söylüyorum. Sizlerden ayrı kaldığımda, buraya uzun süre gelmediğimde buraları özlüyorum. Başyayla bizim sılamız.” ifadelerini kullandı.  Elvan’ın bu sözleri büyük alkış aldı. 

 

Elvan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başyayla’da 10 yıl içerisinde burada çok güzel şeyler başardık burada sizlere birçok söz verdik ve verdiğimiz sözlerimizden çok fazlasını yaptık. Bu hizmetlerde emeği geçen Şerafettin Başkan'ımıza teşekkür ediyorum Allah ondan razı olsun Şerafettin Başkan da bizimle birliktedir, birlikte olmaya devam edecektir Eğer biz Başyayla'yı unutursak özümüzü unutmuş oluruz, eğer biz sizleri unutursak kendimizi unutmuş oluruz. Çünkü sizler bizim sevdalımızsınız. Sizleri çok seviyoruz. Size hizmet etmek bizim için bir şeref bizim için bir onurdur.”

 

“Başyayla’nın abisi, Torosların fatihi”

 

Elvan’ın Başyayla ile ilgili sözleri vatandaşlardan tarafından büyük alkış alırken tezahüratlarda bulunan grup;

Başyayla’nın abisi,

Torosların fatihi sloganı atarak Lütfi Elvan’a duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

 

Başyayla’da yapılan hizmetlerle ilgili konuşan Elvan, göletle ilgili olarak yüksekliğinin 6 metre yapılmış olduğunu gördüğünü söyleyerek bunu yükselteceklerini ifade etti.

Elvan, halkın “Yüksekokul isteriz” sloganına karşılık olarak “Bunun tek başına karar vericisi ben değilim. Bunun için biz sizlere yapamayacağımız şeylerin sözlerini vermiyoruz. Örneğin biz Ermenek’e doğalgaz sözü vermedik ama Ermenek’e doğalgazı getirdik. Verdiğimiz sözlerden fazlasını yapıyoruz. Size söylemeden yaptığımız çalışmalarımız da var. Gerçekleşeceği zaman bunları sizlere duyururuz. Yüksekokul için Sarıveliler için de benzer şeyler söz konusudur. İnşallah ileride yüksekokul da olur.” ifadelerini kullandı.

 

Elvan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

-Serper’de yapılacak olan büyük halle ilgili olarak meyve ve sebzenin toplanma merkezi olacak. Ürünleriniz çok daha sağlıklı bir şekilde ihraç edilecek. Elma ve kiraz daha iyi fiyatlarla satılacak.

 

-Ahmet İpek Başkan’ımızın söylediği projelere de her zaman destek vereceğiz.

 

-Üzümlü, Büyükkarapınar ve biraz da Bozyaka köylerimizi yakından ilgilendiren gölet çalışmamız bu yıl itibariyle tamamlanacak.

 

-Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet İpek kardeşinizi bize emanet etti. Biz de sizlerden Ahmet Başkan’ımıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Başyayla geçmiş seçimlerde AK Parti’ye müthiş bir destek sağladı. Bunun sizlerle gurur duyuyorum.”

 

-Gelin bir olalım birlik olalım, Ahmet İpek kardeşimizi, güçlü bir şekilde destekleyelim. Ahmet İpek Başkan’ımızın iyi bir oy oranıyla seçilmesi bizim Ankara’da işlerimizi çok daha kolaylaştırır.

 

Enerji sistemi müjdesi

 

Başyayla’nın en önemli özelliklerinden birinin yaz aylarında çok iyi güneş aldığını ifade eden Elvan, güneş enerjisi sisteminin Başyayla’ya kazandırılacağının müjdesini verdi.

 

"Yoğun bir programımız var. O yüzden çok fazla detaylara girmek istemiyorum." diyen Elvan; “Sizin derdiniz bizim derdimiz, Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur.” dedi.

 

Kadınlara büyük iş düşüyor

“Kadınlara büyük iş düşüyor.” diyen Elvan, seçimi götüren kadınlardır. 12-13 senedir siyasetin içindeyim. Eğer bir yerde kadınlar çok çalışıyorsa kadınlar başarılıysa orası başarılır.” dedi. Elvan kadınlardan ve gençlerden “ev ev, sokak sokak çalışma” sözü istedi. Miting alanındaki kalabalık Elvan’a “Evet” diyerek “AK Gençlik burada dimdik ayakta” sloganı attı.

 

Elvan, 31 Mart Akşamı rekor bir oyla Başyayla’nın sandıkları patlatacağının sözünü istedi. Elvan gördüğü destek karşısında teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lütfi, Elvan:, ‘Başyayla, bizim, sılamız’,
Yorumlar
Haber Yazılımı