Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 18:52
 
Mavi Tünel İçmesuyu Arıtma Tesisinin Kesin Kabulü Yapıldı
DSİ Genel Müdürlüğü ile yüklenici Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan sözleşme kapsamında inşa edilen ve 11.09.2018 tarihinde bitirilerek geçici kabulü gerçekleştirilen Konya Mavi Tünel İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin kesin kabul işlemleri 05.12.2019 tarihinde yapılmıştır.
Bölge Haberi
Mavi Tünel İçmesuyu Arıtma Tesisinin Kesin Kabulü Yapıldı

İçmesuyu Dairesi Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bektaş başkanlığında, İçmesuyu Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Sevtap Akman, Bölge Müdürlüğümüz İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürü Metin Pektaş, 41. Şube Müdürü Fatih Peker ve ilgili teknik personelden oluşan heyet tarafından, yapılan işin sözleşme ve eklerine uygun olduğu, geçici kabul aşamasında tespit edilen noksanların tamamlandığı ve teminat süresinde gerektiği gibi korunduğu, işin kesin kabule engel eksik, kusur ve arızalarının bulunmadığı tespit edilmiştir.

 

17.10.2018 tarihinde KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne devredilen ve yaklaşık 1 buçuk yıldır Konya kentinin yüzde 98’ine hizmet eden Konya Mavi Tünel İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde bugüne kadar toplam 95 milyon m3 su arıtılarak şehre verilmiştir.

 

DSİ Genel Müdürlüğünce yapılan içme ve kullanma suyu yatırımlarıyla, yerleşim yerleri güvenilir ve kesintisiz içme ve kullanma suyuna kavuşmakta, sulardan kaynaklanan hastalıklar önlenmekte ve buna bağlı olarak sağlık giderlerinde azalma sağlanmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mavi, Tünel, İçmesuyu, Arıtma, Tesisinin, Kesin, Kabulü, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı