Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 10:47
 
MSB'den ABD'nin düzenlediği Bağdadi operasyonuna ilişkin açıklama
Milli Savunma Bakanlığı, ABD tarafından İdlib'de düzenlenen ve DEAŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği operasyon hakkında açıklama yaptı. Operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişinin sağlanıldığı belirtilen açıklamada, "Başta DEAŞ olmak üzere KK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde, müttefiklik ve stratejik işbirliği ruhuna uygun davranılmıştır" ifadeleri yer aldı.
Gündem Haberi
MSB'den ABD'nin düzenlediği Bağdadi operasyonuna ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, dün gece ABD tarafından İdlib’de DEAŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği operasyon öncesinde sağlanan bilgi alışverişi ve koordinasyonuna ilişkin basın açıklaması yaptı.

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

1.   ABD tarafından dün gece İdlib’de düzenlenen operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur.

2.   ABD unsurları ile karşılıklı müdahalenin önlenmesi ve karşılıklı çalışabilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket edilmiş, birliklerimiz ikaz edilmiş, operasyon ve personel emniyetini sağlayacak tedbirler zamanında alınmıştır.

3.   ABD’nin operasyonu öncesinde ve sırasında, başta DEAŞ olmak üzere PKK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde, müttefiklik ve stratejik işbirliği ruhuna uygun davranılmıştır.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MSB'den, ABD'nin, düzenlediği, Bağdadi, operasyonuna, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı