Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 18:12
 
Ortaobaspor amatör lige hazır
Karaman Amatör Lig'de mücadele eden Ortaoba Gençlik ve Spor lig hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor.
Sports70 Haberi
Ortaobaspor amatör lige hazır

Kulüp Başkanı Süleyman Topçu başlayacak olan amatör lig öncesi Başyayla Haber'e değerlendirmelerde bulundu.

 

Sözlerine tüm takımlara başarı dileğiyle başlayan Topçu, yönetim kurulu olarak bu sezon takımın gençleştirdiklerini söyledi.

 

Başkan Topçu; "Çektiğimiz kura sonucunda A grubunda yer alıyoruz. Bu grupta yer alan takımların genç kadrolarla mücadele ettiklerini görüyoruz. B grubu takımları ise daha çok tecrübeli oyunculardan oluşuyor. Bu kriter göz önüne alındığında genç futbolcuların başarıya aç olmaları hem de daha dinamik olmaları sebebiyle grup maçlarının diğer gruba nazaran daha heyecanlı olacağını öngörüyoruz." dedi. Başkan Süleyman Topçu, sakatlıkların ve talihsizliklerin olmadığı bir sezon temennisinde bulunarak seyircilerden destek beklediğini söyledi.

 

Seyircilerin Kovid-19 tedbirlerine dikkat etmesi gerektiğini de ifade eden Topçu, "Mutlu sona ulaşmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Takımımıza ve diğer amatör kulüplere başarılar diliyorum" dedi.

Amatör lig sorunları

Amatör ligin sorunlarına değinen Başkan Topçu, Karaman'da bir avuç spor severin gönülden uğraş verdiği amatör sporların ve bireysel sporların en büyük sorunlarının yalnız bırakılmaları olduğunu söyledi. Topçu; "Bizim branşımız futbol üzerinden konuşacak olursak; her ne kadar sayın valimiz destek olsa da ASKF yönetimimiz, ASKF Başkanımız Sayın Yaşar Çalışkan başkanlığında insanüstü bir çaba gösterse de sanayi şehri Karaman'da takımlarımızın sponsor sıkıntısı çekmesi büyük bir hayal kırıklığıdır. Açıklamamızı okuyanlar "Top oynuyorsunuz, ne masrafı olacak" diye düşünebilir. Takımımızda hiç bir oyuncunun maddi beklentisi yok, amaçları spor yapmak ama bu oyuncuların forması, ayakkabısı, eşofmanı, yemeği, ulaşımı var. Biz oyunculardan masraflarının temin etmelerini isteyemeyiz. Ancak bir avuç insanın uğraşı ile maddi durumu idare etmek bir yere kadar yetiyor. Sıkıntıları en aza indirmek için amatör kulüplerin sponsor desteğine ihtiyaç var" dedi.

 

Sponsorluk giderleri vergiden düşüyor

Başkan Toplu sponsorluk için gereken desteğin verilmesi gerektiğini belirterek "Buradan sanayicilerimize sesleniyoruz. Sadece futbol için değil 2.Lig'de iki hafta sonra başlayacak olan kadın voleybol takımımız için de destek bekliyoruz. Devletimiz amatör kulüplerle yapılan sponsorluk anlaşmasındaki rakamı yüzde yüz vergiden kesiyor. Sponsor firmaya kolaylık sağlıyor. Bu şekilde takımlarımıza destek olabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

 

Karaman Amatör Lig'de 27 yıldır mücedele eden Ortaoba Gençlik ve Spor Kulübü, Karaman merkeze bağlı Ortaoba köyünü temsil ediyor.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ortaobaspor amatör lige hazır
Ortaobaspor amatör lige hazır
Yorumlar
Haber Yazılımı