Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 01:20
 
Sosyal medyada köyünün sorunlarını paylaşıp hayır işlerine koşuyor
Başyayla ilçesi Üzümlü köyünde ikamet eden Ali Duran köylerine ait oluşturduğu sosyal medya hesabıyla köyünün nabzını tutuyor, sorunlarını paylaşıp muhtaçlar için kampanyalar düzenliyor.
Başyayla Haberi
Sosyal medyada köyünün sorunlarını paylaşıp hayır işlerine koşuyor

Başyayla ilçesine bağlı Üzümlü köyünden Ali Duran sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kurduğu Üzümlü Köyü hesabını yönetiyor. Duran sosyal medyayı aktif olarak kullanarak köydeki gelişmeleri sosyal medyadan dünyaya duyuruyor.

 

Duran, Üzümlü Köyü adlı sosyal medya hesabında zaman zaman köyün çeşitli yerlerinden fotoğraflarla ve canlı yayınlarla memleket hasreti çekenlere sunarken, köydeki yaşanan üzüntü, keder ve sevinçleri de an be an aktarıyor.
 

Hesabı 2015 yılında kurduğunu söyleyen Ali Duran sitemize yaptığı açıklamada “Köyümüzün sorunlarını sıkıntılarını yetkililere duyurmak, sevinçlerimizi paylaşmak, manzarasını memleket hasreti çekenlere sunmak için bu hesabı açtım. Oldukça ilgili görüyor. Hem de bir çok köylümüzün isteğine aracılık ediyor. Zaman zaman yardım kampanyaları düzenliyoruz. Gurbetteki hemşehrilerimizden destek alıyor bunu da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İnsanları mutlu etmek beni de mutlu ediyor” dedi.

 

İlgiden memnun

Duran, hesabına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sosyal medyada köyümüzün adını duyurmak, sorunlarımızı dile getirmede bir araç kullanmak ilk zamanlarda köy halkı tarafından garipsenmişti. Fakat sosyal medyanın gücünü görünce hesabımıza ilgili ve katılım arttı. Bu köyümüzü ve beni oldukça mutlu etti. Yine yapacağımız yardım kampanyalarıyla köyümüze gelecek yardımlara aracılık etmeye devam edeceğim. Paylaşımlarımız ile memleket özlemi çekenlerin başucunda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Duran son olarak hesap üzerinden yardım kampanyası sonucu gelen paketlerin dağıtımını takipçileriyle paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 

Üzümlü Köyü Facebook hesabı: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007534249364

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, medyada, köyünün, sorunlarını, paylaşıp, hayır, işlerine, koşuyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sosyal medyada köyünün sorunlarını paylaşıp hayır işlerine koşuyor
Yorumlar
Haber Yazılımı