Haber Detayı
31 Ekim 2021 - Pazar 02:55
 
Sudurağı Gençlerbirliği sezonu açıyor
Bölgesel Amatör Lig'de Karaman ilinin tek temsilcisi olan Sudurağı Gençlerbirliği sezonu Konya deplasmanında açıyor.
Sports70 Haberi
Sudurağı Gençlerbirliği sezonu açıyor

Bölgesel Amatör Lig (BAL)'de 2021-2022 sezonu cumartesi maçlarıyla başladı.

Bu sezon Karaman'ı temsil edecek olan Sudurağı Beldesinin takımı Sudurağı Gençlerbirliği sezonun ilk haftasında Akşehirspor ilde deplasmanda karşı karşıya geliyor.

 

Bugün saat 14.00'te başlayacak olan mücadeyi Gökhan Keklik yönetecek. BAL 4.Bölge 2.Grup'ta yer alan yeşik beyazlı ekip 10 takımın yer aldığı grupta 18 karşılaşmada boy gösterecek. 

 

Karaman temsilcisi grubunu lider bitirip bölge birincisi olursa 3.Lig'de yükselecek. Grubu son iki sırada bitirmesi durumunda ise amatör lige düşecek. Sudurağı Gençlerbirliği grubu diğer sıralamalar içinde bitirirse Karaman'da amatör ligden şampiyon olan takım ile baraj müsabakası oynayacak. 

 

BAL 4.Bölge 2.Grup'ta yer alan diğer takımlar şöyle: 

AKŞEHİR SPOR
ÇATALHÜYÜK ÇUMRA BLD.SPOR
ELİT NATUREL EŞMEKAYA SULTANHANI SPOR
ESKİL BELEDİYE SPOR
GELENDOSTSPOR
GÖLYAZI BLD.SPOR
ISPARTA 32 EMRE SPOR
KONYA EREĞLİSPOR
SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR

 

BAL HAKKINDA...

2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede, toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanıyor. 


6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play-Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Kaynak: (BHaber) - Başyayla Haber Editör: BHaber
Yorumlar
Haber Yazılımı