Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 15:30
 
Sürücüleri bu kez 112 durdurdu
Sağlık Bakanlığı tarafından planlanan ve hayata geçirilen “Yaşama Yol Ver” kampanyası Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmeye devam ediyor.
Karaman Haberi
Sürücüleri bu kez 112 durdurdu

Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından planlanan ve hayata geçirilen “Yaşama Yol Ver” kampanyası Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmeye devam ediyor.

 

2015 Yılında uygulama başlanan ve Karaman Sağlık İl Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen kampanya kapsamında İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından birçok ilk ve ana okulunda ambulanslar öğrencilerle buluşturuldu, trafikte ambulansın önemi, gerekli durumlarda 112'nin nasıl aranılacağı ve nasıl konuşulacağı konusunda afiş, broşür ve videolar eşliğinde bilgiler verildi. Ayrıca yıl içerisinde halkın yoğun olarak bulunduğu açık alan, alış veriş merkezi, hastane, fuar gibi yerlerde stantlar kurulup halka yönelik bilgilendirici çalışmalar yapıldı.
 

4-6 Eylül tarihlerinde Atatürk Parkında yine vatandaşlarımıza ambulansa yol vermenin önemi konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla bilgilendirmeler yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürücüleri, bu, kez, 112, durdurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı