Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 22:14
 
Taşeli Belediyeleri Alanya'da coşkulu şekilde tanıtıldı
Alanya Taşeli Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Sanat Derneği, Alanya'da Taşeli Belediyeleri Tanıtım Günü düzenledi. Etkinlik adeta şölen havasında geçti.
Bölge Haberi
Taşeli Belediyeleri Alanya'da coşkulu şekilde tanıtıldı

Alanya Taşeli Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Sanat Derneğinin ilk kez düzenlediği tanıtım günlerine ilgi yoğundu.

 

Saat 09.30'da İskele Meydanı Şelale Önünde standanların açılışı ile başlayan Tanıtım Günlerinde çeşitli yöresel etkinlikler gerçekleştirildi. Zaman zaman yağan yağmura rağmen ziyaretçiler, açılan standları gezerek, yörel ürünlerden satın alıp, gösterileri ilgiyle izlediler. 

 

Tanıtım günlerine Hadim, Taşkent, Ermenek, Sarıveliler ilçe belediyeleri ile Kazancı, Güneyyurt, Göktepe Belde Belediyelerinden katılım sağlanırken, Başyayla ve Bozkır'dan katılım olmadı. 

 

Tanıtım günlerinde Alanya Belediyesi mehteran takımı bir gösteri gerçekleştirdi.  Program protokol konuşmaları, Daranlı Ali konseri, Mençek bağlama ekibinin gösterisi, Kazancı belediyesi Saya ekibinin gösterisi ile devam etti. Alanya halkı ve ilçede bulunan turistler etkinlikleri ilgiyle takip etti. 

 

Alanya Taşeli Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ahmet Uyar, yaptığı değerlendirmede; "İlk kez gerçekleştirdiğimiz Tanıtım Günlerine ilgi büyüktü. Yağmurlu havaya rağmen etkinliğimize katılan tüm hemşehrilerimize ve belediyelerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşeli, Belediyeleri, Alanya'da, coşkulu, şekilde, tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı