Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 01:30
 
Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı
Başyayla'da yepyeni bir mekan... Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı.
Başyayla Haberi
Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı

İlçenin doğasıyla baş başa vakit geçirileceğiniz en güzel yerlerden birisi olan Taşharman mevkiinde açılan çay bahçesi müşterilerini bekliyor.

 

3 AY BOYUNCA ÇALIŞMA YAPTIK

Taşharman Antik Çay Bahçesi işletmeci sahibi Servet Çetiner sitemize yaptığı açıklamada; "Başyayla'mıza yepyeni bir yer kazandırmanın mutluluğunuz yaşıyoruz. İlçemiz doğal güzellikleriyle herkesin hayran kaldığı bir yer. Ancak bu doğayla vakit geçirme noktasında maalesef geri kalmış durumdayız. Çitfçilik faaliyetlerimiz dışında doğal ortamları pek tercih etmiyoruz. İlçemizin bu eksiliğini hem ortadan kaldırmak hem de müşterilerimize doğal güzellikleri seyrederek keyifli bir sohbet ortamında çaylarını yudumlamalarını, stres atmalarını, huzurlu bir vakit geçirmelerini sağlamak için burayı açtık. 19 Haziran itibariyle hizmet vermeye başladık" dedi.

İşletme yerini Orman Genel Müdürlüğü’nden 29 yıllığına kiraladıklarını belirten Çetiner, yaklaşık üç ay boyunca ön hazırlıklarımız oldu. Kiralamış olduğumuz yerimizin çevre düzenlemesini yaptık. Çay bahçemizin bir alanını parke taş ile kapladık. Kıl çadırımızı, masa ve sandalyelerimizi temin ederek ön hazırlıklarımızı tamamladık" ifadelerini kullandı.

 

İşletme sahibi Servet Çetiner burayı ailecek çalıştırdıklarını, müşterileriyle daha iyi bir iletişim kurduklarını söyledi.

 

YÖRESEL LEZZETLER, SICAK VE SOĞUK İÇECEKLER 

İşletmelerinde menü hakkında bilgi veren Mehmet Çetiner ise; "Şuanda sıcak ve soğuk tüm içeceklerimiz mevcut. Çok kısa süre içerisinde yöremizin sevilen lezzetlerin et tarhanası olmak üzere, sac kebabı, balık gibi yemekleri ve müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Burası çay bahçesi yanında yemekleriyle restoran gibi damağa hitap eden lezzetleri de içerisinde barındıracak" dedi.

 

FARKLI PROJELER...

Mehmet Çetiner işletmelerinin farklı projeleri olduğunu söyleyerek yapacakları çalışmalar Başyayla'ya ekonomik katkı sağlayacaklarına inandığını belirtti.

 

Çetiner; "İşletmemiz yeni açıldığı için şu süreçte düşünmüyoruz ancak ilerleyen zamanlarda Alanya'dan ve otellerlerle anlaşma sağlayıp turistleri Başyayla'da ağırlamak istiyoruz. İşletmemiz sayesinde Başyayla'nın doğal güzelliklerine görmelerini ve buranın bilinirliğine katkı sağlamak istiyoruz." dedi.

 

Çetiner; "Burası doğayla vakit geçirilebilecek bir yer olduğunu söylemiştik. Burada sadece çay içmek balık yemek için değil huzurlu bir zaman geçirmek için elimizden geleni yapacağız. İlk etapta doğada gezinti yapabilmek için iki ya da üç at kazandıracağız. Böylece yemeğini yiyip çayını içen müşterimiz gezintiye çıkarak doğal ortamın güzellikleri yapacağı gezinti ile daha da keyifli bir hale getirecek. " diyerek sürdürdü.

 

Safari, kamp alanları…

Başyayla'nın Taşharman mevkiinin dağlık ve yeşil örtüsü ile safariye uygun olduğunu belirten Çetiner, kısa süre içerisinde buraya kross motorlar getirecek müşterilerine "Başyayla'da safari" heyecanı yaşatacakları kamp alanları olacağını sözlerine ekledi. 

 

KIŞA UYUMLU MEKAN

Başyayla'da yaz aylarının kısa sürdüğünü ve havaların serinlemesiyle açık havada akşam saatlerin oturmanın sıkıntı oluşturacağını belirten Çetiner, "Kışa ayı için planlamalarımızı yapıyoruz. Kapalı alana ahşaptan yapacağımız 100 metre karelik alanda hizmetlerini sürdüreceklerini ifade etti.

 

Uygun fiyatlarla gündüz ve gece saat 24.00'e kadar hizmet verdiklerini belirten Çetiner, Başyayla halkını ve tüm yöre sakinlerini hizmet için Taşharman Antik Çay Bahçesi'ne beklediklerini söyledi.

 

 

İletişim bilgileri

Telefon

Servet Çetiner: 0 533 156 96 77

Mehmet Çetiner: 0 533 568 99 92

 

İnstagram: @tas.harman

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşharman, Antik, Çay, Bahçesi, açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı
Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı
Taşharman Antik Çay Bahçesi açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı