Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 22:23
 
Taşınırken Kombi Sökümü(Demontajı) Nasıl Yapılır?
Taşınırken Kombi Sökümü(Demontajı) Nasıl Yapılır?
Yaşam Haberi
Taşınırken Kombi Sökümü(Demontajı) Nasıl Yapılır?

 

Yaşam alanlarının vazgeçilmez teknolojik ürünlerinden birisi olan kombilerin kullanımı kadar montaj ve demontaj süreci de son derece hassastır. Doğalgaz gibi bir yakıt sistemini kullanması nedeni ile her aşamasının son derece hassas şekilde kullanılması gereken kombi cihazlarının kullanımı sırasında herhangi bir güvenlik riski ile karşı karşıya kalmamak adına profesyonel Baymak Kombi Servisi hizmeti desteğinden mutlaka faydalanılması gerekmektedir. Bu çerçevede de kombi cihazlarının demontajını yani sökülmesini gerektiren durumlarda hayatın içerisinde sıkça karşılaşılabilmektedir. Özellikle de taşınma gibi durumlarda kombinin de sökülmesi gerekeceğinden, bu süreç pek çok kişi için endişe verici bir durumdur.

Kombi Demontajı Nasıl Yapılır?

Kombi cihazlarının sökülmesi gerekliliği doğurabilecek taşınma gibi durumlarda mutlaka kombinin söküm işleminin hassas şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Buna göre Demirdöküm Kombi Servisi merkezimizin uzman teknikerleri, kombi söküm işlemi için;

İlk olarak kombinin gaz vanalarının kapatılmalı,

Kombinin şalteri indirilir ve kablosu kesilerek/sökülerek elektrik bağlantısı sonlandırılmalı,

Kombi tesisatı içerisindeki suyun tamamının vanaları aracılığıyla boşaltılması sağlanmalı,

Soğuk su giriş vanası kapalı duruma getirilmeli

Kombi bacalı tipse bacası, hermetik veya yoğuşmalı ise hava akım borusu çıkartılmalı,

Kombi tesisat bağlantıları sökülmeli,

Askı aparatı ile duvara monteli kombi dikkatli şekilde duvardan indirilmeli,

Şeklinde işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin hassas şekilde yerine getirilmesi hem kombiye zarar verilmemesi hem de oluşabilecek tüm olası güvenlik risklerinin önüne geçilebilmesi açısından çok önemlidir.

Kombiyi Kendim Sökebilir Miyim?

Kombi söküm işlemlerinin alanında uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde hangi aşamada hangi işlemin, nasıl yapılacağı konusunda akademik bilgiye sahip olan teknikerler tarafından çok daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Hatalı bir sökme işleminin doğurabileceği tüm teknik problemlerle uğraşmamak için mutlaka taşınma ya da kombi değiştirme gibi süreçlerde mevcut kombinin sökme işleminde profesyonel Kartal Baymak Kombi Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz. Alanında uzman ve deneyimli teknikerler, kombi cihazlarının bağlantılarında kullanılan tüm parçalar ile uyumlu teknik teçhizatları vasıtası ile son derece kısa zaman dilimleri içerisinde kombilerin sökme işlemini tamamlayarak, taşınma işlemi için hazır hale getirmektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşınırken, Kombi, Sökümü(Demontajı), Nasıl, Yapılır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı