Haber Detayı
26 Mart 2014 - Çarşamba 19:13
 
Ulaştırma Bakanımız Başyaylaʹda Mitingde Konuştu...
Seçim çalışmalarını memleketi Karamanʹda sürdüren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvanʹın ilk durağı Başyayla İlçesi oldu.
Başyayla Haberi
Ulaştırma Bakanımız Başyaylaʹda Mitingde Konuştu...

Başyayla'da AK Parti tarafından düzenlenen mitingde, Bakan Lütfi Elvan coşkuyla karşınlandı.


ULAŞTIRMA, Denizlik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan  Konuşmasında, ʹʹDünyanın en büyük havalimanını 150 milyon yolcu kapasitesiyle Türkiye’ye yapıyoruz. O havalimanının yapılmaması için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlarʹʹ dedi.


Seçim çalışmalarını memleketi Karamanʹda sürdüren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvanʹın ilk durağı Başyayla İlçesi oldu. Eşi Zeliha Elvanʹında eşlik ettiği seçim çalışmalarında halka hitap eden Bakan ElVan, bazı kesimlerin, Türkiyeʹdeki istikrar ve gelişiminden rahatsız olduğunu belirtti. Elvan, şunları söyledi: ʹʹTürkiye’nin gelişmesinden rahatsızlar var, istikrarından gelişmesinden ve büyümesinden rahatsızlar var. Ama sizler Başbakanımız için Türkiye için istikrar diyeceksiniz. Başbakanımız öyle bir insan ki, o dik duruşuyla bugüne kadar önüne konulan tüm engelleri sizin güçlü desteklerinizle aşarak geldi. Yola çıkarken ne dediler ʹbir muhtar bile olamazʹ dediler. Daha sonra ülkemizin Başbakanı olunca bir takım darbe girişimine kalkıştılar. Partimizi kapatma ve muhtıra vermeye kalkıştılar. Ama başbakanımız sizlerin desteğiyle o süreçleri aştı ve sizinle bütünleşti. Biz halkımızın hizmetkarıyız. Halkımızın efendisi olmadık, olamayacağız dedik. Türkiye’nin dört bir tarafını şantiyeye çevirdik.ʹʹ


3ʹÜNCÜ HAVALİMANI ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR
Bakan Elvan, İstanbulʹdaki yapımı devam eden üçüncü havalimanının ise engellenmeye çalıştığını ifade ederek, ʹʹDünyanın en büyük havalimanını 150 milyon yolcu kapasitesiyle Türkiye’ye yapıyoruz. 150 milyon yolcuyla. O havalimanının yapılmaması için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Yine Marmaray’ı Abdülhamit’in rüyasını geçekleştirdik. Hızlı tren ve yol alt yapımızı güçlendirdik. Türkiye’nin kalkınmasına hep birlikte devam edeceğiz. Yeter ki o güçlü destekleriniz sürsün ʹʹdedi.


YOLSUZLUK İDDİALARI
Elvan, ʹʹBaşbakanımızı yolsuzluklarla suçlamaya kalkışıyorlar. Onlara şunları söylemek istiyorum. Aynı suçlamaları rahmetli Adnan Menderes’e de yaptılar. Rahmetli Menderes Türkiye’nin dört bir yanında yol çalışmaları yaptı. Tekerleğin değmediği bu yollara Rahmetli Menderes’in hizmetleri var. Menderesi idam ettiler. Milli egemenliği ayaklar altına aldılar. Hiçbir zaman milli egemenliği ayaklar altına aldırmamalıyız. Başbakanımız’ın dik duruşuyla milli egemenliğimizi ayaklar altına alamadılarʹʹdiye konuştu. IMF olan borcun kapandığını hatırlatan Elvan, ʹʹBizden önceki hükümette dönemin bir bakanı 1 milyar dolar kredi alabilmek için ABD ye gitti. 1 hafta bekledi. Bugün biz bırakın dışarıdan yardım almayı IMF’ye borcumuzu kapattık ve 5 milyar dolar verebiliriz dedik. Biz bugün Arakan, Somali ve Filistin’deki kardeşlerimize yılda 2.5 milyar dolar yardım ediyoruz. Türkiye bu hale geldi.Biz Hizmetin partisiyiz,laf üretmeiyoruz iş üretiyoruz hizmet üretiyoruz. Başyaylaya yaptığımız yatırımları sizler benden iyi biliyorsunuz.Daha iyisini iyilerine de yapacağız bunun için 30 Marttan Şerafettin Bulgurcu Beye tam destek ....ʹʹdedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ulaştırma, Bakanımız, Başyaylaʹda, Mitingde, Konuştu...,
Yorumlar
Haber Yazılımı