Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 13:05
 
Uluslararası Bisiklet Yarışında birinci Başyaylalı Mesut Enes İpek
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Velo Erciyes ve Erciyes A.Ş. işbirliğinde 18 ülkeden 250 bisiklet yarışçısının katıldığı 2021 yılı Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışlarına Başyaylalı Mesut Enes İpek damgasını vurdu.
Başyayla Haberi
Uluslararası Bisiklet Yarışında birinci Başyaylalı Mesut Enes İpek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Velo Erciyes ve Erciyes A.Ş. işbirliğinde 18 ülkeden 250 bisiklet yarışçısının katıldığı 2021 yılı Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışlarında Başyaylalı isim Mesut Enes İpek birinci oldu.

 

Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi önünde başlayan yarışlara, aralarında Türkiye ile birlikte Amerika, Rusya, Hollanda, Belçika, Ukrayna, Belarus, Panama, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Malezya, Fas, Kuveyt, İran, Irak, Güney Afrika gibi toplam 18 ülkeden 250 sporcu katıldı.

 

Gerçekleşen Velo Erciyes 2021 yılı UCI Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları ilk gününde sporcular 5.9 kilometrelik parkurda pedal çevirdi. Yarışların ikinci gününde ise Ağırnas, Mimar Sinan evinin önünde başlayan zorlu parkur, Bünyan, Sivas Yolu, Tatılı Dönel kavşak U Dönüşü, aynı yoldan geri dönüş ve Ağırnas Camii önünde tamamlandı. 

 

104 kilometrelik zorlu parkurda Torku Şeker Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mesut Enes İpek, Türkiye Milli Takımı sporcusu Ahmet Maral ikinci ve Kazakistan Milli Takımı sporcusu Andrey Remkhe ise üçüncü oldu. 

 

Aslen Başyaylalı olan Mesut Enes İpek'in birinciliği ilçede memnuniyetle karşılanırken sosyal medyada sporcu için çok sayıda tebrik mesajları yayınlandı. 

 

İpek de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 

"8-9 Temmuz'da Kayseri'de yapılan Uluslararası Junior 2.1 UCI yol yarışlarında hem ferdi hemde takım halinde 1. Olmayı başardık. Takım arkadaşlarıma ve hocalarıma tek tek çok teşekkür ederim. Ben değil biz kazandık."

 

2 yıldır Torku Şeker Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olan 18 yaşındaki hemşehrimiz Mesut Enes İpek Başyayla Haber aracılığıyla yayınladığı teşekkür mesajında; "Bana destek verdikleri ve dualarını eksik etmedikleri için başta büyüklerime olmak üzere Başyaylalı tüm hemşerilerime ve belediye başkanı amcam Ahmet İpek'e çok çok teşekkür ediyorum." dedi. 

 

Temmuz ayı boyunca sürecek ve 8 aşamada gerçekleşecek olan 2021 Kayseri UCI Yol Yarışları, 8 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 15:00'te başladı. Yarışların sonuncusu ise 25 Temmuz 2021 Pazar günü saat: 14.00'te başlayarak saat 17:30'da sona erecek. 

 

Milli bisikletçi Başyayla'nın gururu oldu

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Uluslararası Bisiklet Yarışında birinci Başyaylalı Mesut Enes İpek
Uluslararası Bisiklet Yarışında birinci Başyaylalı Mesut Enes İpek
Yorumlar
Haber Yazılımı