Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 00:28
 
Vali Işık; “Sizler Bizim Gözümüz Kulağımızsınız”
Vali Mehmet Alpaslan Işık, koronavirüs tedbirleri kapsamında salgının yayılmasını önlemek amacıyla ilimizde gönüllülük esasına göre teşkil edilen gönüllü sağlık denetçileriyle toplantıda bir araya geldi.
Karaman Haberi
Vali Işık; “Sizler Bizim Gözümüz Kulağımızsınız”

10 Kasım 2020 Salı günü Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda gönüllü sağlık deneticilerine hitap eden Vali Mehmet Alpaslan Işık, koronavirüs ile mücadelede sahada görev yapan gönüllü sağlık denetçilerinin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, özellikle son zamanlarda artışa yönelen salgının, yeniden yükselişe geçmemesi için mücadelenin etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.
 
Koronavirüs ile mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi ve salgının önüne geçilebilmesi için gönüllü sağlık denetçisi olarak görev yapan ekiplerin desteğine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Vali Işık, bu süreçte görev alan sağlık denetçilerinin görevlerini yerine getirirken hakkaniyet duygusundan ayrılmamaları ve bu bilinç içerisinde görevlerini yerine getirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Koronavirüs ile mücadelenin sadece sağlık çalışanlarının yürütebileceği bir hadise olmadığını dile getiren Vali Işık, salgın ile mücadelenin kazanılabilmesi için toplumun her kesimin katılması ve katkı sağlamasının önemli olduğunu ifade etti. Bu salgını yenebilmek için gönüllü sağlık denetçilerinden verilen mücadeleye her anlamda katkıda bulunmalarını isteyen Vali Işık, görevli ekiplerden denetimleri sırasında karşılaştıkları olumsuzluklarda herhangi bir şekilde kişilerle muhatap olmamalarını isterken bu kapsamda Valilik bünyesinde oluşturulacak olan Whatsapp İhbar Hattı ile denetçilerin gördükleri veya karşılaştıkları olumsuzlukları bu hat üzerinden yapabileceklerini, bu sayede denetim ekiplerinin olaya anında müdahale edebileceğini ifade etti. 
 
Konuşmasında sağlık deneticilerinden görevleri sırasında kendilerini deşifre edecek davranış ve tutumlardan da uzak durmalarını isteyen Vali Işık, bu zorlu sürecin sağlıklı ve güvenli bir şekilde atlatılabilmesi için gönüllü sağlık denetçisi olarak görev yapan tüm personele ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, yapılan uyarı ve ikazlara rağmen insanların bana bir şey olmaz mantığıyla hareket ettiğini, bu nedenle virüsün hızının kesilemediğini belirterek, özellikle kış ayının yaklaşmasıyla birlikte Karaman olarak kritik bir noktada bulunduklarını söyledi.  Toplu ve kapalı alanların virüsün bulaşma riskini daha fazla artırdığına dikkat çeken Vali Işık, özellikle fiziki mesafe, maske kullanımı ve temizliğe dikkat edilmediği müddetçe sürecin ilimiz için olumsuz seyredebileceği uyarısında bulundu.
 
Toplantıya katılımlarından dolayı tüm gönüllü sağlık denetim ekibine teşekkür eden Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Bu sürecin olumsuz etkilerinden kurtulabilmek ve salgının önlenmesi ve toplum sağlığının korunması için sizler, bizim sahadaki gözümüz kulağımız olacaksınız. Desteğiniz ve katkılarınız ile bu virüsü hep birlikte yeneceğiz, inşallah bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız” dedi.
 
Soru cevap kısmıyla devam eden toplantı, görüş ve temennilerin ardından sona erdi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı