Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 15:14
 
Yusuf Güney'den takdir toplayan hareket
Mehmetçiğin vatan savunması için yaptığı fedakarlıkların yanında kendi yaptıklarının lafının bile edilemeyeceğini söyleyen sanatçı Yusuf Güney, askerlere moral vermek için konserler düzenlediğini belirtti.
Medya Haberi
Yusuf Güney'den takdir toplayan hareket

Elazığ'da meydana gelen 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6,8'lik deprem sonrası bölgeye giderek vatandaşlara yardım eden ve gönüllü olarak yaptığı işlerle büyük takdir toplayan örnek sanatçı Yusuf Güney, Mehmetçiğe olan sevgisiyle dikkat çekiyor.

Türkiye'de özellikle askerlere verdiği moral konserleriyle adından söz ettiren sanatçı Yusuf Güney, Mehmetçiğe sevgisiyle dikkati çekiyor.

"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır"

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne'ye gelen Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mehmetçiğin vatan savunması için yaptığı fedakarlıkların yanında kendi yaptıklarının lafının bile edilemeyeceğini söyledi. Askerlere moral vermek için konserler düzenlediğini belirten Güney, "Konserlerimde Mehmetçiği en ufak şekilde mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana. Bu ülkenin ekmeğini yiyorsak bunu yapmak zorundayız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." dedi.

"Ailem burada görev yaptığımı bilmiyor"

Güney, konserlerinde duygulu anlar yaşadığını anlatarak şöyle devam etti:

"Hakkari Yüksekova'da konser vermiştim. Konserin ardından 3 bin 200 rakımlı üs bölgesindeki karakola gittim. Orada 1,5 aydır görev yapan bir uzman çavuş kardeşim beni görünce çok şaşırdı, gözleri doldu. Fotoğraf çektirdik, 'Fotoğrafı yayınlama ağabeyim, ailem burada görev yaptığımı bilmiyor, onlara şehir merkezinden fotoğraf çekip gönderiyorum.' dedi. Bu fedakarlık ve hassasiyet karşısında ben de çok duygulandım."

"Bizleri unutma ağabey"

Güney, Mehmetçiğe "Beni bir vatandaş, sanatçı olarak gör. Sizler için bir şeyler yapmak istiyorum." dediğinde askerin ona "Bizleri unutma ağabey. O yeter bize, buraya gelmen bile bize dünyaları verdi." cevabını verdiğini dile getirdi.

Güney'den birlik ve beraberlik çağrısı

Mehmetçiğin vatanı savunmak için büyük fedakarlıklar yaptığını vurgulayan Güney, şöyle konuştu:

"Jandarma Genel Komutanımız, Kara Kuvvetleri Komutanımız, Genelkurmay Başkanımız, İçişleri ve Milli Savunma Bakanlarımız da konserlerle ilgili her türlü imkanı sağlıyorlar, sağ olsunlar. Önceden bu imkanlar yoktu. Çok ciddi şekilde vizyon değişikliği yapıldı. Asker, sanatçı ve vatandaşın birebir iletişim içerisinde olmalarını sağladıkları için onlara saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum."

Güney, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

"Tek bir çatı altında dimdik durmalıyız"

Dünyanın gözünün Türkiye'nin üzerinde olduğunu ifade eden Güney, "Dış güçlere kendimizi ezdirmemek için öncelikle birlik beraberliğimizi korumamız lazım. Bu da askerimiz, polisimiz, emniyet teşkilatımız, Mehmetçiğimiz ile el ele kol kola tek bir çatı altında dimdik durmaktan geçiyor." diye konuştu.

Öte yandan Güney'in bu hassasiyeti, 'sanatçı geçinen ayak takımına örnek olsun' dedirtti.

YENİ AKİT

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yusuf, Güney'den, takdir, toplayan, hareket,
Yorumlar
Haber Yazılımı